Pszczyna: 120 tysięcy poszło z oszukańczą „inwestycją”

Kobieta z Pszczyny dała się namówić na trefną inwestycję, w której straciła znaczne oszczędności. Jest to najnowsza w naszych stronach ofiara hakerskich aplikacji, które naiwni użytkownicy instalują na własnych telefonach.

Pieniądze

Pszczyńska komenda powiatowa donosi o 43-letniej mieszkance miasta, która znalazła w Internecie reklamę dotyczącej inwesrycji, która miała dawać szybki i znaczny profit - co samo w sobie powinno od razu wzbudzać czujność.

Oszust udający konsultanta rozmawiał z nią następnie na temat obrotu akcjami - na tym miał rzekomo polegać cały „interes”. Następnie ofiara dała się namówić na wysłanie pewnej sumy pieniędzy, po czym zainstalowała z jego pomocą aplikację „do obsługi platformy inwestycyjnej”. W rzeczywistości był to koń trojański - program umożliwiający zdalny dostęp i przejęcia kontroli nad urządzeniem.

Następnego dnia po zalogowaniu się na swoje konto 43-latka odkryła, że nie tylko brakuje na nim pieniędzy, ale także ktoś w jej imieniu zaciągnął dwa kredyty. Sprawa jest teraz w rękach lokalnej policji.

Zaginiony Piotr Pająk z Tychów

Może Cię zainteresować:

Zaginął Piotr Pająk, 40-latek z Tychów przebywający we Francji

Autor: Redakcja

15/05/2024

Samochód zatrzu,amy w Pszczynie 13.05.2024

Może Cię zainteresować:

Pszczyna: za szybko, z zakazem, kradzionym mercedesem, na kradzionym paliwie

Autor: Redakcja

15/05/2024

Siekiera zatrzymana przez policję 4.05.2024, Bieruń

Może Cię zainteresować:

Bieruń: porąbał siekierą majątek i sterroryzował żonę

Autor: Redakcja

09/05/2024