Recital przebojów Ryśka Riedla, wspólne rzeźbienie popiersia i wystawa pamiątek w Gemini Park Tychy

Okno na Kulturę w tyskiej galerii handlowej Gemini Park będzie gościć w sobotę 10 grudnia 2022 r. wydarzenie związane z książką poświęconą wspomnieniom na temat Ryśka Riedla. Na gości czekać będzie wystawa unikatowych zdjęć, koncert i spotkania z artystami.

Riedel1

Spotkanie związane jest z książką „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Postać charyzmatycznego, ponadczasowego lidera grupy której udało się w rzeczywistości PRL wynaleźć własną definicję bluesa dalej intryguje i jest żywym tematem, szczególnie w rodzinnych Tychach.

Szczery, do bólu autentyczny, kipiący charyzmą i talentem - tak został zapamiętany legendarny piosenkarz. Okazją do odświeżenia wspomnień będzie wystawa połączona ze spotkaniami zorganizowana w ramach projektu „Okno na kulturę” prowadzonego we współpracy Miejskiego Centrum Kultury z galerią Gemini Park.

Sebastian Riedel wykona przeboje ojca

Gośćmi spotkania będą Sebastian Riedel – doskonale znany tyszanom bluesman, lider grupy Cree i syn Ryszarda Riedla - oraz Marcin Sitko, dziennikarz muzyczny i autor wspomnianej książki. Dziennikarz przeprowadzi wywiad z Sebastianem, który oprócz tego wykona kilka utworów z repertuaru Dżemu. Na miejscu będzie również Jarosław Jasiński – uznany rzeźbiarz, który przy udziale gości stworzy popiersie uwielbianego ,,Ryska".

kultura.tychy.pl/ak

Aleksander szojer

Może Cię zainteresować:

Kulinarna podróż na Śląsk w czasach PRL. Spotkanie z autorem Aleksandrem Szojerem w Muzeum Miejskim w Tychach

Autor: Redakcja

05/12/2022

Mikolajkitychy

Może Cię zainteresować:

Mikołajki 2022 w Tychach - lista wydarzeń. Miejskie instytucje dbają o obchodzenie tego wesołego święta

Autor: Redakcja

02/12/2022