Remont na ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Utrudnienia mają potrwać ponad tydzień

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach poinformował o remoncie nawierzchni ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Prace rozpoczną się w środę, 18 maja 2022 r. i potrwają do piątku, 27 maja 2022 r.

MZUiM Tychy
Remont ulicy Oświęcimskiej w Tychach

W Tychach rusza remont nawierzchni odcinka ulicy Oświęcimskiej. Prace drogowe będą prowadzone od ronda Urbanowickiego do ulicy Świerczynieckiej. – Roboty obejmują sfrezowanie starej nawierzchni, regulację urządzeń infrastruktury drogowej, remont poboczy oraz ułożenie nowej asfaltowej nakładki – informują pracownicy MZUIM.

Pracownicy Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach proszą kierowców o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Prace drogowe będą prowadzone przy zawężeniu jezdni. Ruch w obu kierunkach będzie kierowany ręcznie.

Według planu remont ma potrwać do piątku, 27 maja 2022 r., tempo prac uzależnione jest pogody.

Rozkopane miasto i utrudnienia w ruchu

Obecnie ciężko wskazać miejsce na mapie tyskich dróg, które nie zostało objęte pracami drogowymi. Niektóre z nich się zakończyły, o czym informowaliśmy w artykule: Spis zakończonych i trwających prac drogowych. Jeszcze inne prace drogowe trwają bez końca.

Wszystkie modernizacje i remonty związane z wprowadzeniem systemu sterowania ruchem w mieście mają zakończyć się do końca czerwca 2022 r. Wdrażany ITS ma usprawnić ruch po mieście i sprawić, żeby przemieszczanie się po mieście samochodami, komunikacją miejską czy rowerem było sprawniejsze i bezpieczniejsze dla uczestników ruchu. W projekcie szczególny nacisk kładziony jest na poprawę funkcjonowania komunikacji zbiorowej. Jednym z udogodnień dla środków transportu publicznego ma być priorytet przejazdu dla tych pojazdów na wybranych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną.

czytaj więcej:

Prace drogowe w Tychach

Spis zakończonych i trwających prac drogowych

L

Nowe zasady wjazdu na parkingi wielopoziomowe

Lokalizacja CSR Tychy

Centrum Sterowania Ruchem w Tychach.

In WIM5 5651

Czy na ul. Mysłowickiej w Tychach powstanie WIM?

Remont nawierzchni zatoki autobusowej

Utrudnienia dla pasażerów w Tychach

Brak realizacji kursów w Tychach

Brak realizacji kursów przez PKM Tychy

Skrzyżowanie ulic Edukacji/Budowlanych/Bielska

Utrudnienia w ruchu na kolejnym tyskim skrzyżowaniu