Samobójca uratowany dzięki empatii przechodnia w Łaziskach. Było blisko

Na wielkie uznanie zasłużył człowiek, który w poniedziałek 9 stycznia 2023 r. zauważając na ulicy Zwycięstwa w Łaziskach krwawiącego mężczyznę nie zawahał się udzielić mu pomocy, poświęcając własne ubranie. Jak się okazało, uratował życie samobójcy.

ARC
Ambulans

Dzielnicowi z Łazisk Górnych otrzymali 9 stycznia około godziny 13 zgłoszenie na temat mężczyzny w ciężkim stanie, który znajdował się w okolicy ulicy Zwycięstwa. Na miejscu znaleźli 36-latka z zakrwawionymi rękoma i czuwającego nad nim przechodnia - ten ostatni właśnie zgłosił sprawę służbom, a do czasu ich przyjazdu udzielił desperatowi pierwszej pomocy.

Nieobojętny przechodzień - 42-latek z Łazisk - wykorzystując elementy własnej odzieży zatamował upływ krwi; do czasu przyjazdu karetki pogotowia dzielnicowi wsparli go w zabezpieczeniu rannego człowieka. Ratownicy medyczni przetransportowali nieszczęśnika do szpitala, gdzie został odratowany. Wedle ratowników gdyby nie pomoc świadka, całkiem możliwe że skończyłoby się inaczej.

Osoby doświadczające ostrego kryzysu psychicznego mogą zgłaszać się na poufne infolinie: 800 70 22 22, 116 123 (dla dorosłych) 116 111 (dla dzieci i młodzieży). Informacje na temat miejsc udzielających wsparcia w takich przypadkach zbiera publiczny serwis www.pokonackryzys.pl.

KPP Mikołów/ak

Pszczyna Policja 9.1.2023 kajdanki akta

Może Cię zainteresować:

Pszczyna: narkokurier zatrzymany. Popełnił drobne wykroczenie drogowe, wioząc znaczną ilość amfetaminy

Autor: Redakcja

09/01/2023

Latająca karetka śmigłowiec LPR

Może Cię zainteresować:

Samochód spadł na człowieka, nie pomogła latająca karetka. Przedświąteczna tragedia w Bojszowach

Autor: Redakcja

27/12/2022