Śląska Jesień Gitarowa ze wsparciem ministerstwa kultury

Dobra informacja dla śląskich miłośników gitary klasycznej. Tyska tematyczna impreza Śląska Jesień Gitarowa otrzymała znaczne wsparcie finansowe od ministerstwa kultury - można się zatem spodziewać, że jedna z największych imprez tego rodzaju w Europie Środkowej dostanie w tym roku mocnego „kopa”.

Śląska Jesień Gitarowa 2022 - finał

Tej jesieni mający formę biennale międzynarodowy festiwal odbywać się będzie po raz dziewiętnasty. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu rangi i poziomu „Jesieni” przyznało na jej organizację ok. 170 tysięcy złotych; wniosek został oceniony na drugim miejscu w skali kraju w kategorii inicjatyw muzycznych.

Przypomnijmy, że oprócz koncertów mistrzowskich stałą częścią imprezy jest konkurs imienia Jana Edmunda Jurkowskiego, w którym adepci klasycznych stylów gitarowych mierzą się w walce o uznanie branżowego jury i cenne nagrody (pieniężne, sprzęt muzyczny oraz możliwość występów na czołowych scenach). Uzupełnieniem są lekcje mistrzowskie, sesje naukowo-artystyczne, wystawy oraz prezentacje instrumentów.

śląska jesień gitarowa 2022 15

Może Cię zainteresować:

Finał Śląskiej Jesieni Gitarowej 2022 w Tychach za nami! Wyniki konkursu i wybór zdjęć z festiwalu

Autor: Redakcja

31/10/2022

XIX Śląska Jesień Gitarowa zaplanowana jest w dniach 20-27 października. Koncerty będą miały miejsce w tyskiej Mediatece, a także m.in. w katowickich Akademii Muzycznej, Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia i Filharmonii Śląskiej czy siedzibie Polskiego Radia Katowice.

Od 28 lutego w holu tyskiej Mediateki można oglądać wystawę zdjęć z poprzednich edycji autorstwa Grzegorza Krzysztofika oraz Artura Pławskiego.

Tychy

Może Cię zainteresować:

Miasto ze snów czy miasto-sypialnia? Opowieść o Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/03/2024

Peter Gric - Netzwerk 4

Może Cię zainteresować:

Tichauer Art prezentuje fantazje Petera Grica. Nowa wystawa

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/03/2024

Ryszard Riedel 6

Może Cię zainteresować:

"Ojciec kochał wolność. Cenę za to płacił w ratach aż do samego końca". Sebastian Riedel o Ryszardzie Riedlu

Autor: Redakcja

02/03/2024