Śmiertelny wypadek w Kobiórze. Młody kierowca opla corsy zginął na miejscu. Są duże utrudnienia

Dzisiaj, w piątek 3 lutego 2023 r., około godz. 12.30 w Kobiórze wydarzył się tragiczny wypadek. Na ulicy Centralnej, na odcinku biegnącym przez las, zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich poniósł śmierć na miejscu.

Na drogach w regionie panują bardzo złe warunki jazdy. Gęsty śnieg powoduje ograniczenie widoczności, a drogi są dodatkowo śliskie.

Niestety w okolicach Tychów wydarzył się już jeden wypadek śmiertelny. Miał miejsce w Kobiórze (powiat pszczyński) na ulicy Centralnej, na jej odcinku biegnącym przez las.

- Kierujący samochodem marki Opel Corsa na łuku drogi prawdopodobnie wpadł w poślizg ze względu na panujące złe warunki atmosferyczne, zjechał na przeciwległy pas drogi bokiem. W bok opla uderzył jadący z naprzeciwka samochód dostawczy marki Citroen Jumper, którymi podróżowały dwie osoby - relacjonuje młodszy aspirant Wojciech Janosz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

- Dwóm osobom z citroena nic się poważniejszego nie stało. Niestety kierowca opla poniósł śmierć na miejscu. Był to mężczyzna rocznik 1991 - dodaje Janosz.

Na miejscu wypadku pracują służby pod nadzorem prokuratora. Zastosowano już ruch wahadłowy, by odciążyć tę drogę, zwykle dość uczęszczaną.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Mikołowie wyznaczali objazd już od strony Gostyni, by kierowcy nie jechali w stronę ulicy Centralnej w Kobiórze.

Pościg kradzione audi orzesze 26 01 2023 2

Może Cię zainteresować:

Główni bohaterowie "estońskiej pogoni" pozostaną w areszcie. Nowe fakty od mikołowskich śledczych

Autor: Arkadiusz Korejwo

31/01/2023

Pieniądze

Może Cię zainteresować:

Stracił 20 tysięcy złotych. Senior z Mikołowa oszukany metodą "na policjanta"

Autor: Katarzyna Pachelska

22/01/2023