Sprawcy zniszczenia publicznych toalet w Paprocanach zatrzymani. Straty oszacowano na 20 tys. zł

Tyska policja znalazła sprawców zdemolowania pomieszczeń toalety publicznej w O. W. Paprocany. Zniszczeń miały dokonać cztery osoby, jeden 19-latek i trzech 16-latków.

Zatrzymany 19-latek usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Za przestępstwo o charakterze chuligańskim kodeks karny przewiduje nawet 7 lat pozbawienia wolności. Jego trzech małoletnich kolegów odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Dewastacja za 20 tysięcy złotych

- Od momentu przyjęcia zawiadomienia na początku stycznia policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców zdemolowania pomieszczeń publicznych na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Straty ostatecznie oszacowano na kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Intensywna praca operacyjnych doprowadziła na trop podejrzanych nastolatków - informuje tyska policja.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 19-latkowi zarzutu zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Okazał się również, że był on w towarzystwie trzech 16-latków. O ich zachowaniu ma zostać powiadomiony Sąd Rodzinny, który zadecyduje i ich dalszym losie.

- Przypominamy, że niezmiennie, trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Nie reagując na zachowania niezgodne z prawem dajemy przestępcom społeczne przyzwolenie! - przypominają policjanci.

Zniszczenie miejskich toalet w Paprocanach

O sprawie portal NowinyTyskie.pl poinformował jako pierwszy w artykule: Dewastacja miejskich toalet w Paprocanach. Do momentu naprawy będą nieczynne. Do zdarzenia miało dojść w piątek, 7 stycznia 2022 r., około godziny 17.00. Sprawcami zniszczeń okazała się grupa młodych ludzi. Do 17 stycznia toalety były nieczynne.

Zobacz zdjęcia zniszczeń!