Strzelał z rewolweru do policji. Nie ostudziły go rany od kul ani ambulans

W piątek około godziny szesnastej pszczyńscy policjanci musieli się zmierzyć z agresorem, który ostrzeliwał z broni ostrej zaparkowany na osiedlu radiowóz, a następnie goniących go policjantów. Zdołano go obezwładnić postrzałem, jednak pozostał rozjuszony nawet będąc już w szpitalu.

PolicjaZe zgłoszenia wynikało, że na osiedlu Piastów w Pszczynie znajduje się wzburzony mężczyzna - jak ustalono później, 40-latek z Mazowsza - wraz z towarzyszem, który celnie strzelając w policyjny wóz rozbił w nim szybę. Po oddelegowaniu tam patrolu nastąpił pościg za sprawcą, który uciekając pieszo nadal oddawał strzały.

Mundurowi zdecydowali się odpowiedzieć ogniem - napastnika udało się w ten sposób obezwładnić. Mimo obalenia mężczyzna próbował nadal strzelać - został jednak w porę pozbawiony broni. Trafiając do szpitala nadal był bardzo agresywny; na oddziale jest stale pilnowany przez służby. Co się tyczy drugiego z mężczyzn, został ujęty osobno - okazał się nim być lokalny 36-latek, który niedawno wyszedł na wolność.

Dom przy Ziębiej 41 w Tychach-Mąkołowcu

Może Cię zainteresować:

Burda Kolumbijczyków ze skutkiem śmiertelnym w domu na przedmieściach Tychów

Autor: Redakcja

28/11/2023

Policja noc

Może Cię zainteresować:

Policja na sygnale przyjechała do szpitala w Tychach. Stróże prawa zatrzymali agresywną i pijaną pacjentkę

Autor: Katarzyna Pachelska

25/11/2023

Areszt śledczy w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Mikołów: cztery listy gończe? Kto by się przejmował…gaz do dechy!

Autor: Redakcja

23/11/2023