Świąteczne dekoracje w Tychach zgasną, by przypomnieć o ciemnościach i chłodzie na Ukrainie

W środę wieczorem (21 grudnia 2022) na godzinę zgasną choinki na tyskich placach i inne miejskie iluminacje. Jest to część akcji Godzina dla Ukrainy, której celem jest zwrócenie uwagi obywateli zaprzyjaźnionych państw na to, w jakich warunkach spędzić musi świąteczny czas ten nękany wojną kraj.

UM Tychy
Tychyukraina

21 grudnia od godz. 20 do 21 symbolicznie zgasną miejskie dekoracje świąteczne - wśród nich napis z nazwą miasta przy alei Niepodległości oraz choinki na Rynku i placach świętej Anny, Korfantego i Baczyńskiego; w tym ostatnim miejscu zgasną także iluminowane bałwanek i fontanna.

Godzina solidarności

Wszystko to w geście jedności z Ukrainą, której obywatele w związku z atakami prowadzonymi na tamtejsze elektrownie, ciepłownie i wodociągi funkcjonują w warunkach długich przerw bądź całkowitego braku prądu, wody i ciepła na wielkich obszarach kraju, w tym największych miastach z Kijowem na czele.

Godzina dla Ukrainy to inicjatywa ukraińskich parlamentarzystów, którzy zabiegają w ten sposób na zwrócenie uwagi świata na los ich współobywateli. Do wydarzenia przystąpiły już m.in. miasta w Wielkiej Brytanii, Czechach i Niemczech.


UM Tychy/ak

Screenshot 2022 12 09 at 13 04 36 10 grudnia Poznajmy się na sportowo ZWIEDZANIE W J UKRAIŃSKIM

Może Cię zainteresować:

Ukraińskie dzieci zwiedzą tyski stadion w ramach cyklicznego wydarzenia "Poznajmy się na sportowo"

Autor: Redakcja

09/12/2022

Dziadek do orzechów, Royal Lviv Ballet

Może Cię zainteresować:

Wielka sztuka w Teatrze Małym. Zespół słynnego lwowskiego teatru wystawi w sobotę ,,Dziadka do orzechów"

Autor: Redakcja

16/12/2022