Ukraińskie dzieci zwiedzą tyski stadion w ramach cyklicznego wydarzenia "Poznajmy się na sportowo"

Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało po raz kolejny zwiedzanie Tyskiej Galerii Sportu dla dzieci z Ukrainy. Najmłodsi, z pomocą tłumaczki, dowiedzą się o sporcie w Polsce i okolicy oraz sławnych tyskich sportowcach. Najbliższe spotkanie w sobotę 10 grudnia, trwają zapisy na kolejne.

Tyska Galeria Sportu
Screenshot 2022 12 09 at 13 04 36 10 grudnia Poznajmy się na sportowo ZWIEDZANIE W J UKRAIŃSKIM
Chętnie posłuchamy o Waszych sportowych zainteresowaniach, ulubionych drużynach oraz zawodniczkach i zawodnikach. Ciekawi nas, jakie sporty trenujecie, jakie lubicie oglądać. Podpowiemy, gdzie w Tychach znajdziecie miejsca do uprawiania sportu, do spacerów i sportowych zabaw - zachwalają organizatorzy.

Zajęcia plastyczne, film, oprowadzanie

Uczestnicy oprócz obejrzenia wystawy stałej TGS będą mieli okazję zwiedzić zakamarki nowoczesnego stadionu. Przygotowano dla nich również seans filmowy i zajęcia plastyczne. Muzealnicy zwracają uwagę na sportowe więzi Polski i Ukrainy:

10 lat temu oba kraje wspólnie i z sukcesem zorganizowały mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Piłkarzem Dynama Kijów jest reprezentant Polski Tomasz Kędziora. W polskich klubach gra wielu sportowców z Ukrainy.

Jeśli chodzi o tyski sport, w ostatnich latach kijowianin Andrij Michnow był częścią zespołu, który zdobył hokejowe mistrzostwo i Superpuchar Polski, a piłkarz Stepan Hirśkyj z Lwowa w 2016 roku strzelił dla GKS zwycięskiego gola w meczu ze Stalą Mielec, który dał naszej drużynie awans do I ligi.

Zapisy na przyszłe zajęcia

Instytucja daje możliwość zorganizowania zajęć w różnych terminach po wcześniejszym zgłoszeniu. Spotkania w cyklu ,,Poznajmy się na sportowo" prowadzi Kamil Hajduk, a tłumaczy je Sofiia Moseichuk. Zapisy są możliwe telefonicznie (515 717 430, także SMSem podając datę i liczbę osób, np.: 10.12/2) oraz mailowo (k.hajduk@tgs.tychy.pl).

kultura.tychy.pl/ak

Gks Tychy Zagłębie Sosnowiec 6.12.2022 1

Może Cię zainteresować:

GKS Tychy rozbił Zagłębie 6:1. Comeback na Stadionie Zimowym po ostatniej porażce na wyjeździe

Autor: Redakcja

07/12/2022

Mikołajki Tychy

Może Cię zainteresować:

Dzień świętego Mikołaja w Tychach. Gdzie wybrać się na Mikołajki z dzieckiem?

Autor: Redakcja

04/12/2022