Świeża krew pod browarem, czyli finał przeglądu „nowej fali tyskich brzmień”

Kto jeszcze nie wie - niech się dowie. Dziś (sobota, 15 czerwca) około 18 w pubie Pod Browarem rozpocznie się finał tegorocznego przeglądu „Dla Tych zagrają”, w którym wystąpią wyróżniające się projekty muzyki młodego pokolenia.

MCK Tychy
Dla Tych Zagraną 2024

Koncert w tym roku przyjął bardziej kameralną formę - w poprzednich edycjach młode tyskie zespoły zmagały się o względy jury i publiki na koncertach plenerowych organizowanych na placu pod „Żyrafą”. Być może specyficzny klimat i akustyka wysokiej, ceglanej piwnicy dawnej ewangelickiej kaplicy - obecnie pubu i centrum Muzeum Browarów Książęcych - wpłynie jakoś na nastrój i dyspozycję wykonawców.

Konkurs „Dla Tych zagrają” to organizowany przez Miejskie Centrum Kultury przegląd kapel „około-rockowych” związanych w jakiś sposób z miastem, którym towarzyszy występ zaproszonej gwiazdy. W tym roku będzie to zespół Indie-rockowego „człowieka-orkiestry” i dziennikarza Damiana Sikorskiego z udziałem wielu wokalistów i wokalistek.

W konkursie zaprezentują się natomiast Kąkol, ExoMooN, Viadomo i Mantra. Ich występy oceni jury złożone z Damiana Sikorskiego, Michała Kowalonka (obecny wokalista Myslovitz) i Mateusza Poszwy (MCK w Tychach).

Początek o godzinie 17:30; wstęp wolny.

Festyn wojskowy na Paprocanach

Może Cię zainteresować:

Wojskowe klimaty i zabawa po obu stronach Paprocan. Piknik w sobotę 15 czerwca

Autor: Redakcja

14/06/2024

Pablo Picasso

Może Cię zainteresować:

Picasso w Tychach! Wystawa prac geniusza w Tichauer Art Gallery

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/06/2024