Taksówka uderzyła w pijanego rowerzystę w centrum Tychów

W miniony weekend w centrum Tychów doszło do groźnego zdarzenia - późnym popołudniem rowerzysta w stanie „mocno wskazującym” jadąc po ścieżce rowerowej nieopodal jednego z rond wzdłuż alei Bielskiej zderzył się z niewłaściwie jadącą taksówką. Skończyło się bez większych szkód, ale obaj panowie ponieśli konsekwencje.

112 Tychy
Potrącenie w Tychach 22 września 2023

Jak informuje portal służb ratowniczych 112Tychy.pl, do zajścia doszło w piątek niedługo po godzinie 17; na miejscu okazało się, że wspomniany rowerzysta został potrącony przez taksówkę marki Mercedes. Ratownicy zabrali poszkodowanego do szpitala, jednak nie doznał w trakcie kolizji większego szwanku. Mężczyzna był w stanie znacznego upojenia - badanie wykazało u niego 2,35 promila alkoholu.

Policja ustaliła, że głównym winowajcą był jednak kierowca taxi - zarówno on, jak nierozsądny rowerzysta zostali ukarani mandatami karnymi. W świetle obowiązujących obecnie przepisów pijany rowerzysta za spowodowanie zajścia w ruchu drogowym lub tzw. recydywę może jednak liczyć się z o wiele surowszymi karami i konfiskatą jednośladu.

Napaść z użyciem pistoletu na kulki w powiecie pszczyńskim

Może Cię zainteresować:

Syn ostrzelał ojca i jego towarzyszkę z pistoletu sprężynowego

Autor: Redakcja

21/09/2023

Wypadek orzesze 2009 2023 06

Może Cię zainteresować:

Zagapił się i z impetem rąbnął autem w stojącą ciężarówkę. To cud, że kierowca nie zginął na miejscu

Autor: Katarzyna Pachelska

21/09/2023

Wypadek w Bieruniu 18 września 2023

Może Cię zainteresować:

Dwóch młodych mężczyzn nie żyje po nocnym wypadku w Bieruniu

Autor: Redakcja

18/09/2023