Tury Kultury z Leszczem 29 maja.w tyskiej Mediatece

Muzyk i wokalista, multiinstrumentalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna Maciej Miecznikowski pojawi się w środę (29 maja) w cyklu Tury Kultury tyskiej biblioteki publicznej. Wstęp wolny.

Wikimedia Commons
Maciej Miecznikowski

Bluesowy i jazzowy showman od czasów studiów na gdańskiej Akademii Muzycznej spędził 35 lat na scenie. W tym czasie dał tysiące koncertów, wydał dziesiątki płyt i uczestniczył w licznych programów telewizyjnych z „Tak to leciało!” na czele.

Popularność zdobył również jako frontman humorystycznej formacji Leszcze, z którą wydał pięć płyt i liczne przebojowe single. Solowo wydał albumy-hołdy dla Nata „King” Cole’a i Agnieszki Osieckiej. Występuje też w teatrze rozrywkowym i muzycznym („Kwartet" „Lumbago”, „2ManShow” z Andrzejem Krzywym, „Ariaci” z Kabaretem Hrabi, „Victoria. True Woman Show”, „Idziemy w tango?” z Tango Attack, "Hommage a’ Blues Brothers" w duecie ze Zbigniewem Zamachowskim), a w ostatnich latach zadebiutował w operze („Wesele Figara” i „Uprowadzenie z Seraju”).

Doceniany przez publikę i krytyków (Telekamery, Wiktory, festiwal w Opolu) przyniosły mu zarówno dokonania rozrywkowe, jak „Tryptyk Świętokrzyski” czy „Siedem Pieśni Marii”, które rozeszły się w nakładach przekraczających wielokrotnie status diamentowej płyty.

Poza estradą i sceną Miecznikowski zajmuje się także działalnością społeczną (Fundacja Wiemy Co Jemy Plus) i wydawniczą (Szum Lasu), w ramach której promuje zdrowy styl życia i wspiera kulturalne wychowanie dzieci.

Spotkanie w ramach cyklu Tury Kultury poprowadzi Marcin Michrowski. Początek o godzinie 18; wstęp wolny.

XIII Tyski Festiwal Performance

Może Cię zainteresować:

13. Tyski Festiwal Performance: trzy dni artystycznych "remiksów"

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/05/2024

Anna Pamuła

Może Cię zainteresować:

Portrety Literackie MBP Tychy: spotkanie z Anną Pamułą

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/05/2024

"Sytuacja awaryjna" (2022)

Może Cię zainteresować:

Tyskie plenerowe kino wraca 25 maja z „Sytuacją awaryjną”

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/05/2024