Tychy: Niebezpieczna sytuacja na Jeziorze Paprocańskim. Wywrócił się rower wodny

Jak informuje portal 112tychy.pl w czwartek, 21 lipca 2022 r., doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na Jeziorze Paprocańskim w Tychach. Wywrócony został rower wodny.

W czwartek, 21 lipca, około godziny 16.20, dyżurny tyskiej komendy straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wywróconym rowerze wodnym i osobach w wodzie Jeziora Paprocańskiego. Na miejsce wysłano zastępy strażaków oraz patrol policji.

Przed przybyciem strażaków na miejsce akcję ratunkową podjęli ratownicy WOPR Tychy. Wspólnymi siłami ratownicy WOPR i strażacy wydostali z wody na brzeg osoby, które potrzebowały pomocy. Przewrócony rower wodny został odholowany do brzegu. Tyscy policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Działania służb trwały ponad godzinę.

Sezonowe Ogniwo Policji Wodnej

Jak informowaliśmy nad Jeziorem Paprocańskim, jak co roku, bezpieczeństwa pilnuje Sezonowe Ogniwo Policji Wodnej. Policjanci, wspólnie ze Strażą Pożarną oraz WOPR czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad zbiornikiem. Mimo zakwitu sinic, dalej istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.

- Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków i utonięć zarówno dzieci jak i dorosłych. Kąpiel w niestrzeżonych miejscach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do wody czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń – mówią policjanci.