Tyscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego od prawie 12 lat!

Policjanci z Tychów podczas kontroli drogowej zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od prawie 12 lat.

KMP Tychy
Zatrzymany Tychy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej forda, którym jechały trzy osoby. Podczas legitymowania kierowcy oraz kontroli w policyjnych systemach okazało się, że 69-letni kierowca jest poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej.

8 miesięcy aresztu

Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z niepłaceniem alimentów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przez ten czas przebywał poza granicami kraju. Wpadł w ręce policjantów po blisko 12 latach poszukiwania. 69-latek trafi do policyjnego aresztu. Za kratkami spędzić ma najbliższe 8 miesięcy.

Alimentacja w Polsce

Według Krajowego Rejestru Długów w Polsce, w 2021 roku, wartość niezapłaconych alimentów wynosiła około 11 mld złotych. Według danych rejestru BIG InfoMonitor z 2021 roku, około 280 tys. rodziców nie płaci alimentów na swoje dzieci. Przeciętny dług osoby zobowiązanej do płacenia alimentów wynosi ok. 40 tys. złotych.

czytaj więcej:

159 1

Mandat wysokości pensji dla spóźnionego randkowicza

Tyska drogówka

Walentynkowa akcja policji „Zwolnij! Jak kocha to poczeka”

Tyska policja

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Mandat 2500 złotych w Tychach

Kierowcy z „ciężką nogą” słono zapłacą

62 688248

Tychy/: Święta Bożego Narodzenia na drogach

Więzienie

Mieszkańcy pomogli zatrzymać poszukiwanego recydywistę

Motocykl

Działania tyskiej drogówki pod nazwą „Motocykl”