Tychy: Pomyliła pedał gazu z hamulcem i wjechała osobówką w przedszkole

Jak informuje portal 112tychy.pl, we wtorek 3 maja 2022 r. dyżurni komendy policji i straży pożarnej w Tychach otrzymali zgłoszenie o uderzeniu samochodem osobowym w mur przedszkola.

Około godziny 16.40 do dyżurnych miejskiej komendy policji i straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące wjechania na ul. Ujejskiego przez kierującą Oplem w mur przedszkola. W wyniku uderzania z pojazdu zaczął wydobywać się dym. Na miejsce wysłano zespół ratownictwa medycznego, zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

Po dotarciu służb na miejsce okazało się, że kierująca uderzyła w zewnętrzną ścianę budynku przedszkola. Pasażerowie oraz kierująca trafili pod opiekę ratowników medycznych, na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń.

Kosztowna pomyłka kierującej...

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że zderzenie pojazdu ze ścianą wynika najprawdopodobniej z pomyłki. Kierująca zamiast wcisnąć pedał hamulca, wcisnęła pedał gazu. Jak poinformował portal 112tychy.pl działania na miejscu trwały ponad godzinę. Mundurowi z komendy miejskiej policji w Tychach prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

czytaj więcej:

Zderzenie na skrzyżowaniu ul. Edukacji i Elfów

Wieczorne zderzenie na tyskim skrzyżowaniu

Bierun agresor policja

Bieruń: groził rodzicom śmiercią, bił wezwanych policjantów

Policja

Uszkodzone pojazdy w mieście

Potrącenie rowerzysty

Rowerzysta wjechał pod nadjeżdżający samochód

Kaffeebart A Nt3z4 PYFNA unsplash

Potrącenie rowerzysty w Tychach

3894 1629034326

Śmierć wskutek upadku. Mężczyzna wypadł z okna budynku

3860 1627593697

Nastolatek został porażony prądem. Dotknął sieci trakcyjnej