Tychy: Pomyliła pedał gazu z hamulcem i wjechała osobówką w przedszkole

Jak informuje portal 112tychy.pl, we wtorek 3 maja 2022 r. dyżurni komendy policji i straży pożarnej w Tychach otrzymali zgłoszenie o uderzeniu samochodem osobowym w mur przedszkola.

Około godziny 16.40 do dyżurnych miejskiej komendy policji i straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące wjechania na ul. Ujejskiego przez kierującą Oplem w mur przedszkola. W wyniku uderzania z pojazdu zaczął wydobywać się dym. Na miejsce wysłano zespół ratownictwa medycznego, zastępy straży pożarnej oraz patrol policji.

Po dotarciu służb na miejsce okazało się, że kierująca uderzyła w zewnętrzną ścianę budynku przedszkola. Pasażerowie oraz kierująca trafili pod opiekę ratowników medycznych, na szczęście nie doznali poważniejszych obrażeń.

Kosztowna pomyłka kierującej...

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że zderzenie pojazdu ze ścianą wynika najprawdopodobniej z pomyłki. Kierująca zamiast wcisnąć pedał hamulca, wcisnęła pedał gazu. Jak poinformował portal 112tychy.pl działania na miejscu trwały ponad godzinę. Mundurowi z komendy miejskiej policji w Tychach prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.