Tychy: Potrącenie pieszego na al. Bielskiej. Kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa

Jak informuje portal 112tychy.pl w środę, 17 sierpnia 2022 r., na przejściu doszło do potrącenia pieszego. Kierująca samochodem nie ustąpiła pierwszeństwa.

W środę po godzinie 15.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Bielskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Czystą doszło do potrącenia pieszego. Kierująca samochodem marki Nissan nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącemu mężczyźnie.

Poszkodowany pieszy z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala na dokładniejsze badania. Na czas działań służb lewy pas w kierunku browaru został zablokowany.

– Przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo też wchodzącemu na to przejście – przypominają policjanci.

Jednocześnie mundurowi wskazują, że pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi elektrycznej także powinni pamiętać, że regulacje prawne nie zwalniają ich z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. – W dalszym ciągu zabrania się także wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Pamiętajmy, że żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni! – informują mundurowi.

Zdjęcia dzięki uprzejmości 112tychy.pl