Tychy wymienią system oświetlenia. Sprawdź, kiedy i gdzie będą prowadzone prace!

We wtorek, 3 sierpnia 2021 r. rozpoczynają się prace budowlane w Parku Północnym w ramach realizowanego w mieście od 8 miesięcy zadania pod nazwą "Modernizacja systemu oświetlenia w mieście Tychy".

L 7

Urząd Miasta Tychy informuje, że w całym parku zostaną wymienione 42 szt. opraw lamp. "Stare i zużyte oprawy zostaną wymienione na nowe. Będą to LEDowe oprawy energooszczędne. Prace potrwają 4 tygodnie i będą wykonywane zgodnie z wprowadzonym "Systemem zarządzania publicznymi terenami zieleni dla miasta Tychy" oraz z poszanowaniem walorów przyrodniczych tego miejsca."

"System zarządzania publicznymi terenami zieleni"

"System zarządzania publicznymi terenami zieleni" już wielokrotnie sprawiał problemy włodarzom miasta podczas dokonywanych inwestycji. Ostatnio urzędnicy całkowicie zignorowali zapisy zawarte w systemie, podczas prac remontowych przy Alei Bielskiej. Doszło wtedy do zniszczeń korzeni i kory drzew znajdujących się przy drodze. Miejmy nadzieję, że tym razem "System zarządzania publicznymi terenami zieleni" faktycznie zostanie wzięty pod uwagę i włodarze miasta zastosują opisane w "Systemie" sposoby ochrony zieleni.

Modernizacja systemu oświetlenia

"W sierpniu 2021 roku, w ramach projektu: "Modernizacja systemu oświetlenia w mieście Tychy - obszar 2 i 4" prace będą prowadzone jeszcze m.in. na ulicach: Piłsudskiego, Dmowskiego, Jana Pawła II, Mikołowskiej, Budowlanych, Burschego, Andersa, Fitelberga, Filaretów, Grota-Roweckiego, Cienista, Bema. W związku z tym mogą wystąpić krótkie, czasowe wyłączenia oświetlenia na tych ulicach" - poinformował Urząd Miasta Tychy

Za utrudnienia przepraszamy! - przepraszają tyscy urzędnicy.

W sumie zostanie wymienionych 2 308 opraw i 1 298 słupów. Koszt zadania to 15,3 mln złotych.