Tychy wymienią system oświetlenia. Sprawdź, kiedy i gdzie będą prowadzone prace!

We wtorek, 3 sierpnia 2021 r. rozpoczynają się prace budowlane w Parku Północnym w ramach realizowanego w mieście od 8 miesięcy zadania pod nazwą "Modernizacja systemu oświetlenia w mieście Tychy".

L 7

Urząd Miasta Tychy informuje, że w całym parku zostaną wymienione 42 szt. opraw lamp. "Stare i zużyte oprawy zostaną wymienione na nowe. Będą to LEDowe oprawy energooszczędne. Prace potrwają 4 tygodnie i będą wykonywane zgodnie z wprowadzonym "Systemem zarządzania publicznymi terenami zieleni dla miasta Tychy" oraz z poszanowaniem walorów przyrodniczych tego miejsca."

"System zarządzania publicznymi terenami zieleni"

"System zarządzania publicznymi terenami zieleni" już wielokrotnie sprawiał problemy włodarzom miasta podczas dokonywanych inwestycji. Ostatnio urzędnicy całkowicie zignorowali zapisy zawarte w systemie, podczas prac remontowych przy Alei Bielskiej. Doszło wtedy do zniszczeń korzeni i kory drzew znajdujących się przy drodze. Miejmy nadzieję, że tym razem "System zarządzania publicznymi terenami zieleni" faktycznie zostanie wzięty pod uwagę i włodarze miasta zastosują opisane w "Systemie" sposoby ochrony zieleni.

Modernizacja systemu oświetlenia

"W sierpniu 2021 roku, w ramach projektu: "Modernizacja systemu oświetlenia w mieście Tychy - obszar 2 i 4" prace będą prowadzone jeszcze m.in. na ulicach: Piłsudskiego, Dmowskiego, Jana Pawła II, Mikołowskiej, Budowlanych, Burschego, Andersa, Fitelberga, Filaretów, Grota-Roweckiego, Cienista, Bema. W związku z tym mogą wystąpić krótkie, czasowe wyłączenia oświetlenia na tych ulicach" - poinformował Urząd Miasta Tychy

Za utrudnienia przepraszamy! - przepraszają tyscy urzędnicy.

W sumie zostanie wymienionych 2 308 opraw i 1 298 słupów. Koszt zadania to 15,3 mln złotych.

czytaj więcej:

Modyfikacja świateł

Oświetlenie boiska Tychy Falcons zostanie zmodyfikowane

Światło

Petycja mieszkańców w sprawie oświetlenia boiska

Png 20211109 003524 0000

Radna apeluje o podświetlenie urzędu na biało-czerwono

Targowisko przy al. Bielskiej w Tychach

Miejskie targowisko w Tychach zostanie przebudowane!

Zniszczony korzeń przy ul. Cyganerii

TZUK wyraził niepokój co do działalności MZUiM Tychy!

Wycięte drzewa przy ul. Burschego

Wycięto szpaler tui przy ul. Burschego

Jeremy gallman wsfw 16qrf0 unsplash

Miasto Tychy rozda 500 bonów na żywe choinki!