Tyska drogówka gotowa na nowy rok szkolny. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Tyscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania sprawdzające prawidłowego oznakowania dróg głównie w rejonie placówek oświaty. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

KMP Tychy
Policja Tychy

Już dzisiaj, 1 września 2022 r., rozpoczął się nowy rok szkolny. Dlatego policjanci z tyskiej komendy parę dni wcześniej prowadzili działania mające na celu sprawdzenie prawidłowego oznakowania dróg m.in. właśnie w okolicach tyskich placówek oświaty. Działania prowadzone były w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, która ma na celu bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas kolejnego roku szkolnego.

– Wakacje dobiegają końca, a to oznacza, że już niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek. Dzieci i młodzież wrócą do szkół i przedszkoli. Aby ten powrót był bezpieczny policjanci już podczas wakacji prowadzili prelekcje i działania profilaktyczne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dodatkowo mundurowi prowadzą lustrację tyskich dróg – informują policjanci.

Policjanci sprawdzali poprawność w oznakowaniu jezdni, przejść dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej głównie w okolicach placówek edukacyjnych w mieście. Funkcjonariusze skupiali się na wyszukiwaniu nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie, bądź utrudnienia w ruchu drogowym.

czytaj więcej:

Tyska policja

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Robin worrall F Pt10 LXK0cg unsplash

30-latek oszukiwał metodą na BLIK

Policja Tychy

Tyscy policjanci poszukują sprawców uszkodzeń w mieście

Patrole nad Jeziorem Paprocańskim

Konne patrole z Częstochowy na Paprocanach

Policja Bezpieczny pieszy Tychy

Aż 60 naruszeń zasad ruchu drogowego!

Policja w Tychach

Tyscy policjanci przypominają o bezpieczeństwie na drodze

62 661639

Tyscy policjanci uratowali życie 28-latki