Tyski "pchli targ" wraca już od tej niedzieli i będzie kontynuowany. Inicjatywa się przyjęła

Inicjatywa Tyska - organizator m.in. "pchlego targu" na starotyskim targowisku - rozpisał terminy tegorocznych edycji tego jarmarku rzeczy używanych i retro. Najbliższa edycja już w tę niedzielę (29 stycznia).


Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych - bo to jego właściwa nazwa - jest stosunkowo nowym pomysłem; odbywa się od zaledwie kilku lat w miejsce wcześniejszych, mniej regularnych pchlich targów na placu Baczyńskiego. Impreza zdołała się już jednak wpisać w miejski mikroklimat i gusta mieszkańców - tyszanie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach chętnie polują tutaj na mniejsze i większe "skarby" - klasyczne zestawy LEGO, płyty winylowe, monety i zastawę stołową, a nawet meble.

Inicjatywa Tyska potwierdza na swoim facebooku, że w 2023 roku jarmarki odbywać się będą w niezmienionych terminach. Odbywać będą się zatem od 9 do 14 w ostatnie niedziele miesiąca za wyjątkiem grudnia i poczynając od najbliższej niedzieli 29 stycznia (link do wydarzenia).

Zainteresowanym, których nie było dotąd na jarmarku, przypominamy nasz minireportaż z końca zeszłorocznego, słonecznego października (link pod artykułem).

Jarmark staroci tychy październik 2022 33

Może Cię zainteresować:

Zdjęcia z październikowego tyskiego jarmarku staroci. Zobacz co można wyłowić na stoiskach

Autor: Redakcja

31/10/2022