Zdjęcia z październikowego tyskiego jarmarku staroci. Zobacz co można wyłowić na stoiskach

W ostatnie niedziele miesiąca odbywają się na tyskim placu targowym giełdy antyków. 30 października staromiejskie targowisko wypełniło się ponownie najróżniejszymi ,,starociami" - od malutkich bibelotów po meble. W przyciągnięciu zainteresowanych pomogła piękna jesienna pogoda.

Tyskie targowisko jest bardzo popularne wśród mieszkańców. Zazwyczaj można tu znaleźć głównie świeże i tradycyjnego wyrobu produkty spożywcze, jednak od niedawna stowarzyszenie Inicjatywa Tyska zgromadziło pod szyldem Tyski Jarmark Staroci i Rzeczy Używanych wystawców najróżniejszych wiekowych przedmiotów.

Jarmark odbywa się zwykle w ostatnią niedziele miesiąca i w tym roku planowana jest jeszcze jedna edycja (koniec listopada). W grudniu amatorzy będą mogli natomiast spróbować znaleźć coś dla siebie na kolejnym jarmarku bożonarodzeniowym organizowanym przez władze miasta na placu Baczyńskiego (16-18 grudnia).

L

Może Cię zainteresować:

XIII Tyski Jarmark Bożonarodzeniowy. Sprawdź kiedy i gdzie!

Autor: Tomasz Stankiewicz

22/11/2021

Co można znaleźć na stoiskach targu staroci?

Przekrój przedmiotów oferowanych na tyskich straganach jest naprawdę szeroki - wystawcy sami mówią, że to jedno z lepszych tego typu wydarzeń w okolicy. Niektórzy z nich - jak kolekcjonerzy numizmatów i płyt - mają tu już swoich stałych klientów. Na spacerze udało nam się wypatrzyć m.in. podświetlane makiety budynków, wspomniane płyty i monety, marynistyczne pejzaże, firany, ciekawe staromodne lalki oraz bardzo duży wybór zastaw stołowych i porcelany. Szczególną uwagę mogło zwrócić stoisko z zabawkami, na którym znaleźć można było klasyczne zestawy klocków LEGO.

Wszelkie informacje o nadchodzących edycjach Tyskiego Jarmarku Staroci znaleźć można m.in. na facebooku grupy Inicjatywa Tyska.

ak

Wypadek tychy

Może Cię zainteresować:

Poważny wypadek na skrzyżowaniu ulic Andersa, Burschego i Hlonda. Kierowca wymusił pierwszeństwo

Autor: Martyna Urban

30/10/2022

KMP tychy

Może Cię zainteresować:

Śmiertelne potrącenie na torach. Młoda kobieta przebywała w rejonie "dzikiego przejścia"

Autor: Martyna Urban

27/10/2022