Tyskie Centrum Wolontariatu dołącza do akcji #TVNpomagajmysobie

Tyscy wolontariusze kontynuują akcję pomocy seniorom przy dostarczaniu zakupów. Dołączając do akcji TVN, będą mogli dodatkowo przywieźć najbardziej potrzebującym 50 obiadów, wspierając jednocześnie restauratorów.

Volunteers 2654004 1920

Z uwagi na wzmożony ruch w sklepach, w okresie przedświątecznym osoby starsze szczególnie narażone są na zarażenie się koronawirusem. Tyskie Centrum Wolontariatu, dołączając do akcji #TVNpomagajmysobie kontynuuje dzieło pomocy dla seniorów w ramach robienia im zakupów, a także dowożenia posiłków. To część działań Tyskiego Centrum Wolontariatu, które zachęca osoby starsze do pozostania w domu.

Jak pisze Tyskie Centrum Wolontariatu, w bazie zarejestrowanych jest 80 chętnych do pomocy ludzi. Działanie wolontariuszy w trakcie pandemii polega na dostarczaniu seniorom zakupów, leków czy załatwieniu innych bieżących spraw. Akcja koordynowana jest przez Centrum Integracji Społecznej w Tychach, prowadzonego przez fundację Internationaler Bund Polska. Jak mówi Bartłomiej Szymczyk, kierownik Centrum:

Przekazanie listy zakupów, pieniędzy, a potem zakupów, paragonów i reszty odbywa się bezkontaktowo. Wolontariusz ustala szczegóły przez telefon z seniorem lub jego opiekunem. Podczas dostarczania zakupów przestrzegane są zasady bezpieczeństwa i zachowanie dystansu. Naszym ochotnikom zapewniamy środki ochrony – maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji.

Dołączając do akcji TVN, Tyskie Centrum wolontariatu ma dodatkowo możliwość wesprzeć restauratorów – branżę, która bardzo mocno ucierpiała na pandemii koronawirusa. Akcja polega na zbiórce funduszy – jak mówią organizatorzy różnymi kanałami – a następnie zakupieniu ciepłych posiłków i dowiezieniu ich najbardziej potrzebującym. Jak mówi Katarzyna Kieli, Prezes Discovery w regionie EMEA, na początek planowanych jest 100 tysięcy obiadów.

Zbieramy pieniądze na te posiłki przez wszystkie możliwe drogi takiej zbiórki, a następnie zamówimy obiady w punktach gastronomicznych pomiędzy 14 a 24 grudnia, ale także na święta. Najbardziej potrzebującym zostaną dostarczone każdego dnia poprzez Bank Żywności, mówi Katarzyna Kieli.

Dzięki udziałowi w akcji, Tyskie Centrum Wolontariatu będzie mogło dodatkowo dostarczyć potrzebującym około 50 ciepłych posiłków.

Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Tychy. Każda osoba chętna do udziału w akcji może kierować swoje zapytania na adres mailowy wolontariat-tychy@ib.de lub dzwoniąc pod numer telefonu: 789 489 531 lub 32 219 10 10.

czytaj więcej:

Tyskie Centrum Wolontariatu zaprasza na spotkania

Ruszają spotkania otwarte w Tyskim Centrum Wolontariatu

Edukacji 11 tychy 1

Gra miejska z tyskimi społecznikami 27 lipca

Possessed photography 5 Fft mck9gk unsplash

Zielone światło dla pieszych świeci się za krótko?

Modyfikacja świateł

Oświetlenie boiska Tychy Falcons zostanie zmodyfikowane

IMG 20211229 195827

Podziemny parking przy lodowisku po naprawie

DSC04086

Kolejne zmiany w rozkładach jazdy. Sprawdź jakie

Uszkodzony szlaban

Próba kradzieży i zniszczenie na tyskim parkingu