Tyskie korty zapraszają dzieciaki do bezpłatnej nauki modnej gry w padla

W czwartek (10 sierpnia) na kortach przy szkole sportowej na tyskim Wartogłowcu młodzi adepci będą mogli nauczyć się od zawodników gry w padla - hybrydę tenisa i squasha, której miłośnikiem jest m.in. tenisowa gwiazda Jerzy Janowicz. Wstęp wolny.

Gra w padla (ang. padole - wiosło) to połączenie squasha i tenisa wymyślona w Meksyku pod koniec lat 60, skąd trafił do Hiszpanii, gdzie stał się niemal tak popularny jak piłka nożna. Gra rozgrywana na powierzchni około 1/3 kortu tenisowego jest bardzo dynamiczna - konieczna w niej jest zwinność i odpowiedna techniki. Polski półfinalista Wimbledonu Jerzy Janowicz reprezentował nasz kraj w tej dyscyplinie na tegorocznych Igrzyskach Europejskich dochodząc w mieszanym deblu do ćwierćfinału; finały rozgrywane były na krakowskim Rynku.

Zawodnicy mają bardzo mało czasu na reakcję - na tym polega zabawa.

Spotkanie poprowadzą członkowie Panel Team Tychy. Uczestniczki i uczestnicy zajęć będą mogli skorzystać z wiedzy trenerów klubu, którzy w łatwy sposób pomogą poznać ten sport: wyjaśnią zasady gry i pokażą, jak posługiwać się sprzętem. Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku 7–12 lat.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 11 na kortach przy ulicy Lawendowej 2 na Wartogłowcu. Więcej informacji można uzyskać przez email (biuro@padelteam.pl).

Rower w Tychach

Może Cię zainteresować:

Tyska Pętla Rowerowa, czyli historia i rekreacja. Zapraszają kolarze z PTTK i Muzeum Miejskie

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/08/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023