Tyska Pętla Rowerowa, czyli historia i rekreacja. Zapraszają kolarze z PTTK i Muzeum Miejskie

Dziś ulicami Tychów w kierunku mety i finału w Krakowie przejechała śmietanka zawodowych cyklistów uczestniczących w 80. Tour de Pologne. Amatorzy będą mogli natomiast jutro "pokręcić" wzdłuż krajobrazowo-historycznej Tyskiej Pętli Rowerowej wraz z muzealnikami i klubem kolarskim KTK Gronie.

Rower w Tychach


Klub Turystyki Kolarskiej Gronie afiliowany przy PTTK działa już od kilku dekad, organizując różne okolicznościowe (rocznicowe, noworoczne, walentynkowe itp.) czy krajoznawcze rajdy i zloty. W tym roku tyska społeczność kolarska zainicjowała nowy szlak - Tyską Pętlę Rowerową, trasę krajoznawczą powstałą we współpracy z Muzeum Miejskim.

Na spokojnie i ze smaczkami

Szlak o długości 27 kilometrów przedstawia najciekawsze zabytki, miejsca historyczne oraz walory przyrodnicze miasta. Pętla to trasa o niskim stopniu trudności dedykowana rodzinnym wycieczkom; organizatorzy zapraszają więc nie tylko wprawionych rowerzystów. Na zachętę przygotowano też bonusy za przejechanie całej trasy - imienne certyfikaty i prawo do nabycia tematycznej sprawnościowej odznaki PTTK.

Początek w sobotę (5 sierpnia) o godzinie 9:30; zbiórka pod pomnikiem przy Urzędzie Miasta. Wycieczce przewodzić będą Cezary Sawicki z KTK Gronie i Agata Berger-Połomska z Muzeum Miejskiego w Tychach. Zapisy na stronie organizatora (www.gronie.org).

Zrzut ekranu 2023 08 2 o 20 30 18

Może Cię zainteresować:

Tour de Pologne przejedzie w piątek przez Tychy, Mikołów i okolice

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/08/2023

Rowerowa stolica polski 2023 tychy

Może Cię zainteresować:

Tychy straciły laur rowerowej stolicy województwa. Wyniki ogólnopolskiego konkursu

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/07/2023

Rowerzyści w Tychach UM Tychy 01

Może Cię zainteresować:

Wielka czerwona jedynka. Genialna "książęca" trasa rowerowa przez Tychy i Kobiór

Autor: Michał Wroński

29/07/2023