Tour de Pologne przejedzie w piątek przez Tychy, Mikołów i okolice

W piątek (4 sierpnia) przez Tychy i dawną ziemię pszczyńską przejedzie pory kawałek finałowego etapu jubileuszowej, 80. edycji kolarskiego Tour de Pologne. W Mikołowie, Tychach, Bieruniu i ościennych gminach należy liczyć się z tego względu z utrudnieniami drogowymi.

Wydarzenie rozpoczęło się 29 lipca w Poznaniu, a wczoraj dotarło do naszego regionu - w środę kolarze przejechali etap V - od Pszczyny przez Beskid Śląski i Żywiecczyznę do Bielska-Białej. Przez województwo śląskie prowadzą w tym roku trzy z siedmiu etapów największego wyścigu kolarskiego w Polsce - łącznie rowerzyści przejadą w nich 300 kilometrów.

Dziś Katowice goszczą tradycyjnie etap specjalny („czasówkę”), który przejedzie spod Spodka w stronę Muchowca i z powrotem. Na jutrzejszym, finalnym etapie VII (Zabrze-Kraków) pojawią się m.in. Mikołów, Tychy oraz pogranicze powiatów bieruńsko-lędzińskiego i pszczyńskiego. Wszystkie odcinki będą na czas przejazdu całkowicie wyłączone z ruchu. Utrudnienia zapowiedziano także na kolei.

Tour de Pologne 2023 w powiecie mikołowskim

Wjeżdżający od Gierałtowic kolarze przejadą ulicami Zwycięstwa i Dworcową w Ornontowicach, a w Mikołowie przez Spyry, ks. Górka, Sosnową, Zamkową, Wojska Polskiego i "wiślankę” (DK81) w kierunku Katowic, po czym zjadą na DK44 w kierunku Tychów. Planowany całkowity czas zamknięcia tej trasy zawiera się w godzinach od 14:00 do 15:30 (przy dobrych warunkach pogodowych).

Tour de Pologne 2023 w Tychach

W Tychach kolarze będą kontynuować wzdłuż Mikołowskiej (DK44), a następnie ulicami Beskidzką (S1), Strzelecką, Szojdy, Targiela, Jedności i Bieruńską w kierunku Świerczyńca. Utrudnienia w ruchu rozpoczną się planowo około godziny 14:30; wszystkie odcinki dróg, przez które przejeżdżał będzie peleton, będą wyłączone z ruchu.

Tour de Pologne 2023 w okolicach Tychów

Po wyjeździe z Tychów kolarze przejadą ulicą Barwną w Świerczyńcu, a następnie w kierunku Bojszów Nowych i Pszczyny ulicami Prostą, Ruchu Oporu i Żubrów (DW931). Wjazd na teren Bojszów od strony Tychów organizator przewiduje około 15:30; planowany całkowity czas zamknięcia tej trasy zawiera się w godzinach od 14:30 do 16:00.

Żegnający Śląsk korowód przejedzie ponownie przez powiat pszczyński - po wjeździe na teren gminy Miedźna od strony Międzyrzecza przejedzie most nad Pszczynką, a dalej przez miejscowości Frydek (Gilowicka), Gilowice )Korfantego i Lompy) i Góra (Topolowa do skrzyżowania z DW933), po czym skręci na wschód w kierunku małopolskich Brzeszcz.

***

Wszystkie informacje na temat wyścigu oraz szczegóły związane z trasą przejazdu i utrudnieniami w ruchu, dostępnie są na stronie organizatora wydarzenia – www.tourdepologne.pl.

Rowerowa stolica polski 2023 tychy

Może Cię zainteresować:

Tychy straciły laur rowerowej stolicy województwa. Wyniki ogólnopolskiego konkursu

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/07/2023

Tour de Pologne

Może Cię zainteresować:

Pociągi muszą ustąpić pierwszeństwa kolarzom. Tour de Pologne zatrzyma ruch kolejowy

Autor: Michał Wroński

01/08/2023

Rowery tychy

Może Cię zainteresować:

Cyklistyczny czerwiec w Tychach: rywalizacja o tytuł rowerowej stolicy i liczne imprezy

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/06/2023