Tyszanin sparaliżowany po wypadku za granicą potrzebuje wsparcia

Pochodzący z Tychów Dominik przebywa w berlińskim szpitalu po tym, jak uległ w Niemczech wypadkowi samochodowemu podczas powrotu w rodzinne strony z Holandii. Mężczyzna jest obecnie sparaliżowany, a skomplikowana operacja, która go czeka jest kosztowna - jego rodzina zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe.

Wikimedia Commons
Szpital Charite w Berlinie
Poszkodowany - ojciec dwuletniej dziewczynki wracający z daleka do domu - przeszedł już pierwszą niezbędną operację, która uratowała mu życie. Aby mógł odzyskać część sprawności, potrzebuje kolejnej operacji, która nie może zostać zrefundowana przez niemiecką służbę zdrowia; jej koszta mają wynieść 25 tysięcy euro.

Stan Dominika nie pozwala na przetransportowanie go do Polski..

Zdaniem lekarzy Dominik nie ma większych szans, by mógł po wypadku chodzić - jest jednak szansa na odzyskanie choćby sprawności rąk. Rodzina Dominika uruchomiła zbiórkę i za pośrednictwem biura prasowego Urzędu Miasta poprosiła tyszan o pomoc. Dotychczas udało się uzbierać ponad jedną trzecią potrzebnej sumy - około 50 tysięcy złotych.

Zbiórka w serwisie Pomagam.pl dostępna jest pod tym linkiem. Koordynatorem pomocy w Niemczech jest Małgorzata Bohm - można się z nią skontaktować pod tamtejszym numerem (0049) 17671162239.

Natalka Diakończyk

Może Cię zainteresować:

Rodzice Natalki z Tychów proszą o pomoc. Niemowlęciu grozi amputacja

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/07/2023

Pożar Tychy

Może Cię zainteresować:

Mama Marcina zginęła w ewakuacji z płonącego mieszkania na Dębowej. Apel o pomoc

Autor: Arkadiusz Korejwo

12/06/2023