Usiłowanie zabójstwa nożem na osiedlu A w Tychach

Tyska policja zatrzymała 44-latka, który usiłował zabić innego mężczyznę za pomocą noża. Napastnik odnalazł się prędko - kompletnie zamroczony alkoholem, parę budynków dalej. Do zdarzenia doszło w miniony weekend.
Zatrzymanie przez KMP Tychy 7 lipca 2024

Komenda miejska w Tychach informuje, że do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem na klatce schodowej przy ulicy Andersa. Poszkodowany 51-latek odniósł obrażenia ręki, które wymagało hospitalizacji; nie ulega jednak wątpliwości, że napastnik miał zamiar zabić. Mężczyźni byli znajomymi, doszło między nimi do awantury; policję wezwała partnerka ofiary.

Jak dodaje rzeczniczka tyskiej komendy Paulina Kęsek, obaj mężczyźni to obywatele Polski - można więc wykluczyć, że do napaści doszło na tle narodowościowym (obecnie spora część mieszkańców osiedla to uchodźcy i imigranci z Ukrainy). Nożownik został zatrzymany kawałek dalej - w mieszkaniu przy ulicy Arkadowej, skrajnie pijany (3,5 promila). Został natychmiast zatrzymany, a w poniedziałek (8 lipca) usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co kodeks karny po nowelizacji przewiduje maksymalną karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Wypadek tychy rower turynska

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek w Tychach. 58-letni rowerzysta nie żyje. Uderzył w naczepę zaparkowanego samochodu. Jechał rowerem elektrycznym

Autor: Redakcja

02/07/2024

Policja

Może Cię zainteresować:

Kto wyniósł narzędzia za parę tysięcy z marketu w Tychach? Policja publikuje zdjęcie

Autor: Redakcja

03/07/2024

Zatrzymanie przez KPP Pszczyna 30 czerwca 2024

Może Cię zainteresować:

Kobiór: pijany 21-latek uciekał z miejsca śmiertelnego wypadku

Autor: Redakcja

01/07/2024