Tragiczny wypadek w Tychach. 58-letni rowerzysta nie żyje. Uderzył w naczepę zaparkowanego samochodu. Jechał rowerem elektrycznym

W poniedziałek 1 lipca 2024 r. późnym wieczorem w Tychach wydarzył się wypadek, w wyniku którego śmierć poniósł 58-letni rowerzysta.

Wczoraj, w poniedziałek 1 lipca 2024 r., po godzinie 22.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Turyńskiej w Tychach. Na miejsce została skierowana załoga pogotowia ratunkowego, zastępy straży pożarnej oraz policjanci tyskiej komendy.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, kierujący rowerem elektrycznym z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn najechał na naczepę prawidłowo zaparkowanego samochodu ciężarowego marki Mercedes. Niestety, pomimo wysiłków podjętych przez świadków zdarzenia i ratowników medycznych, nie udało się uratować życia 58-letniego mężczyzny.

Czynności na ulicy Turyńskiej trwały do późnych godzin nocnych. Postępowanie w sprawie wypadku jest prowadzone przez tyskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

- Apelujemy do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Swój apel kierujemy zarówno do tych poruszających się samochodami, jak i do użytkowników jednośladów. Zachowanie ostrożności, zdrowego rozsądku i stosowanie się do obowiązujących przepisów z pewnością może przyczynić się do tego, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii - proszą policjanci.

Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Zatrzymanie przez KPP Pszczyna 30 czerwca 2024

Może Cię zainteresować:

Kobiór: pijany 21-latek uciekał z miejsca śmiertelnego wypadku

Autor: Redakcja

01/07/2024

Wyciek gazu w Tychach 24 czerwca 2024

Może Cię zainteresować:

Wycieki gazu wzdłuż ulicy Stoczniowców w Tychach. Co dzieje się tym razem?

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/06/2024

Leki

Może Cię zainteresować:

Lewe leki i papierosy zdjęte z rynku przez tyską i bieruńska policję

Autor: Redakcja

19/06/2024