Lewe leki i papierosy zdjęte z rynku przez tyską i bieruńska policję

W ostatnim czasie funkcjonariusze wydziałów gospodarczych komend w Tychach i Bieruniu zajmowali się sprawami pokątnego obrotu przemycanymi papierosami (w Tychach) oraz produktami leczniczymi bez zezwolenia (w Bieruniu).

KPP Bieruń
Leki

Tyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego szacuje się na kwotę około 27 tysięcy złotych.

W ręce stróżów prawa wpadło także dwóch właścicieli nielegalnego towaru w wieku 66 i 69 lat. Starsi panowie wpadli, gdy na jednym z tyskich parkingów przekładali z wnętrza samochodu do bagażnika kartony z kontrabandą - łącznie 1300 paczek. Za popełnienie przestępstwa skarbowego grozi im kara nawet 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe


Wydział gospodarczy komendy powiatowej w Bieruniu przedstawił natomiast 36 zarzutów, kobiecie, która sprzedawała wysyłkowo produkty lecznicze bez wymaganego pozwolenia. Stróże prawa ustalili, że za obrót produktami leczniczymi odpowiada 46-letnia mieszkanka Bierunia.

Proceder trwał co najmniej od stycznia 2023 roku do końca września 2023 roku. 46-latka usłyszała już zarzuty; za obrót produktami leczniczymi bez wymaganego zezwolenia grozi jej do 2 lat więzienia i grzywna.

Areszt

Może Cię zainteresować:

Łaziska: sadystyczny „tatuś” aresztowany. Dwoje malutkich dzieci może odetchnąć

Autor: Redakcja

18/06/2024

Kajdanki

Może Cię zainteresować:

Lędziny: zbieg dał się aresztować, bo wezwał policję do zgubionego telefonu

Autor: Redakcja

12/06/2024

Psczyńska drogówka - odznaka

Może Cię zainteresować:

Pszczyna: dawka śmiertelna nie przeszkodziła mu w kierowaniu

Autor: Redakcja

05/06/2024