Utrudnienia w ruchu na ul. Budowlanych w Tychach. Rusza remont i wymiana nakładki

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach poinformował o planowanym remoncie ulicy Budowlanych. Prace mają rozpocząć się 9 czerwca 2022 r. Potrwają kilka dni.

Google Earth
Remont ul Budowlanych w Tychach1

Nowa nakładka zostanie położona na odcinku ulicy Budowlanych pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Edukacji i aleją Bielską, a skrzyżowaniem na Hotelowcu. Dodatkowo MZUiM Tychy informuje, że zostanie wyremontowany prawy pas ruchu.

Według planu remont i utrudnienia w ruchu rozpoczną się w czwartek, 9 czerwca 2022 r. Wszystko uzależnione będzie od pogody. Tak samo od pogody zależny będzie koniec prac drogowych na tym odcinku. MZUiM informuje, że remont i wymiana nakładki mają potrwać do 17 czerwca 2022 r.

– W pierwszej kolejności stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a kolejno na tak przygotowanym podłożu ułożona zostanie nowa asfaltowa nakładka. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków, ponieważ roboty będą generować utrudnienia w ruchu – informują tyscy urzędnicy.

Coraz bliżej uruchomienia systemu ITS w Tychach

Ostatnio Miejski Zarząd Ulic i Mostów poinformował o zakończeniu utrudnień na dwóch tyskich skrzyżowaniach. Od 2 czerwca można przez nie przejechać bez utrudnień.