W Parku Łabędzim w Tychach powstały trzy ule z recyklingu

W tyskim Parku Łabędzi znajdującym się za Szpitalem Wojewódzkim postawiono pasiekę z trzema ulami. Powstały z recyklingu „elektrośmieci”.

Z części „elektrośmieci” wyrzucanych przez tyszan do specjalnych czerwonych pojemników powstały ule, które znalazły się w jednym z tyskich parków. W piątek, 15 lipca 2022 r., odbyła się oficjalna prezentacja pasieki. – Dzisiejsze spotkanie to efekt wspólnego projektu miasta, Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz firmy MB Recycling. W ubiegłym roku na terenie Tychów umieszczono 18 pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. To właśnie z tych odpadów wyselekcjonowano materiał do budowy ekologicznych uli – wyjaśniła Hanna Skoczylas, Zastępczyni Prezydenta ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Recykling daje drugie życie

– Stawiając miejską pasiekę z recyklingu w Tychach chcemy pokazać mieszkańcom, że oddając zużyty sprzęt, korzystając z infolinii lub formularza, dają rzeczom drugie życie. Okazuje się, że zużyta pralka może być częścią domu dla pszczół – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Ule, które znalazły się w Parku Łabędzi powstały m.in. z bębnów od pralek. Tyscy urzędnicy podkreślają, że powstałe ule to nie jedyne udogodnienia dla pszczół zapewnione przez miasto. – W Tychach oprócz uli, w ostatnich kilku latach zasialiśmy łąki kwietne, które mają zapewnić pszczołom jak najlepsze warunki do rozwoju – dodaje Agnieszka Lyszczok, Dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Urząd Miasta Tychy informuje, że pasieka znajduje się pod opieką pszczelarza, Michała Laska, który za niedługo ma przeprowadzić pierwsze miejskie miodobranie. Przy pasiece mają się odbywać różnego rodzaju warsztaty. W zeszłym roku Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Tychach również postawiła pasiekę. Więcej o pasiece SMS: Przy tyskiej szkole powstała pasieka

Kubeł na elektrośmieci w Tychach

Może Cię zainteresować:

Z elektroodpadów zebranych w Tychach powstały ule z recykling. Z roku na rok rośnie liczba elektrośmieci

Autor: Tomasz Stankiewicz

23/03/2022

czytaj więcej:

Pasieka przy SMS Tychy

Przy tyskiej szkole powstała pasieka

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Historyczny karabinek w Tychach

Tarnogórscy policjanci przekazali do tyskiego muzeum

Rynek kosciol

Reorganizacja ruchu na bieruńskiej starówce

242192037 1586894538329218 4841525870041600894 n

Tyscy urzędnicy z wizytą w Finlandii. Zobacz dlaczego!

W Szpitalu w Tychach przyszły na świat bliźniaki!

W Szpitalu w Tychach przyszły na świat bliźniaki!

ZTM fot Kamil Łukasik ZTM

ZTM zmienia kilkadziesiąt rozkładów jazdy