W szpitalu Megrez w Tychach w 2021 r. przyszło na świat 459 dzieci!

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach poinformował w mediach społecznościowych, że w 2021 roku, w murach szpitala na świat przyszło 459 dzieci. Większość z nich odbyła się za pomocą cięcia cesarskiego.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez / Facebook
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o o

Najwięcej nowych urodzeń stanowili chłopcy. Było ich aż 240. Dziewczynek przyszło na świat w liczbie 219. Imiona jakie najczęściej nadawali rodzice chłopcom to: Jakub, Jan, Kacper, Tymoteusz, Franciszek i Maksymilian. Najczęstszymi imionami dla dziewczynek były: Hanna, Emilia, Oliwia, Julia, Lena, Aleksandra i Paulina.

Sprawdź też: Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Tychach w 2021 roku

Najwięcej dzieci w tyskim szpitalu Megrez przyszło w październiku. Pracownicy szpitala zauważają, że w 2021 r., na tyskiej porodówce powitali aż cztery pary bliźniaków. W czerwcu zeszłego roku po modernizacji oddziału powróciły porody naturalne. – Pierwszy poród na Trakcie Porodowym miał miejsce 14 czerwca 2021. Zaledwie w pół roku po otwarciu, na świecie było już aż 459 maluchów – informują pracownicy Megrez.

Sprawdź: Porodówka nową wizytówką szpitala Megrez w Tychach

Więcej cesarskich cięć niż porodów naturalnych

Jak możemy dowiedzieć z informacji przekazanej przez wojewódzki szpital w Tychach, w 2021 r., na świat poprzez poród naturalny przyszło 181 dzieci. 249 dzieci pochodziło z cięć cesarskich. – Od stycznia do czerwca w Szpitalu Megrez odbywały się tylko cięcia cesarskie ze względu na realizowaną modernizację – dodają pracownicy Megrez.

W 2021 r., 17 razy skorzystano z możliwości porodów w wodzie. Po modernizacji tyskiej porodówki, na oddziale pojawiły się m.in.: cztery kameralne sale porodowe z kwietnymi nazwami: Lawenda z wanną do porodów, Wiśnia, Stokrotka i Chaber, Każda posiada elektroniczny system nadzoru płodu oraz własny węzeł sanitarny.

- Zależy nam na tym, aby w Tychach rodziło się jak najwięcej dzieci w jak najlepszych warunkach. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza podczas obecnie panującej trudnej sytuacji demograficznej. Po kilku latach bardzo dobrej koniunktury, gdzie przyrost naturalny w Tychach był jednym z najwyższych w województwie śląskim, teraz niestety mamy przyrost ujemny. Dlatego trzeba stworzyć jak najlepsze warunki na poziomie europejskim, aby kobiety chciały tutaj rodzić. Kolejne plany inwestycyjne są bardzo bogate, a takich uroczystych otwarć będzie zdecydowanie więcej, ponieważ przechodzimy z remontami na kolejne części szpitala. Zwieńczeniem wszystkich inwestycji będzie blok operacyjny, nad którym już teraz pracujemy – mówił po remoncie oddziału Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.