W Tychach na zmodernizowanej porodówce urodziło się pierwsze dziecko

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez poinformował, że 16 czerwca 2021r. po raz pierwszy od modernizacji Traktu Porodowego i położnictwa w sposób naturalny urodziło się dziecko.

Baby

16 czerwca o 23.25 w naszym szpitalu na świat przyszedł Franciszek, pierwsze dziecko urodzone w sposób naturalny na oddanym właśnie po modernizacji Trakcie Porodowym i położnictwie, poinformował szpital Megraz na swoim profilu na Facebooku.

– Bardzo chcieliśmy z mężem, żeby nasz syn urodził się w Tychach, tak jak jego siostra – mówi pani Sandra, mama Frania. - W ostatniej chwili, ale udało się marzenie spełnić. Wysoki standard, jaki zastałam na oddziale, miło mnie zaskoczył. Najbardziej cieszą komfortowe łazienki dla pacjentek w każdej sali. Do tego fantastyczna opieka pani dr n. med. Agnieszki Kostyńskiej i położnej, pani Barbary Dudek.

Jak możemy przeczytać na Facebooku szpitala szczęśliwa mama przyznaje, że kiedy zobaczyła na ścianie pokoju porodowego wielki kwiat wiśni, pomyślała, że jej synek to będzie taka wisienka na torcie. I jest. Chłopiec, jest śliczny, waży 3980 gram, mierzy 59 centymetrów, ma ciemne włoski i śniadą cerę. W domu na nowego członka rodziny czekają tata Paweł i siostra Maja.

Zmodernizowany Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Położnictwo w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach otworzyło się na porody naturalne. Mimo, że to nie koniec modernizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej na pacjentki w ciąży czeka już nowoczesne położnictwo i Trakt Porodowy.