Witryny jak witraże. Oto najładniejsze zimowe wystawy tyskiego małego biznesu

Do 11 stycznia tyscy przedsiębiorcy mogli zgłaszać się do miejskiego konkursu „Najpiękniejsza witryna świąteczna”. Złożone z ekspertów jury nagrodziło trzy z nich - artystyczny zakład krawiecki, kwiaciarnię i cukiernię. Każdy z nich wyróżnia się na swój sposób i wnosi trochę pogody w miejską zimową szarugę.

Konkurs organizowany przez władze miasta skierowany był do lokalnych przedsiębiorców, a ideą było promowanie gustownych i estetycznych wystaw, które upiększają zimowy krajobraz w mieście.

Strójcie się, tyscy przedsiębiorcy! UM prowadzi konkurs na świąteczną witrynę

Wszystkie trzy wyróżnione lokale należą do pań - Katarzyny Muchy z pracowni „Kolorowy Świat Katarzyny”, Mirelli Długajczyk prowadzącej kwiaciarnię Mirdekor oraz Moniki Musik-Milińskiej, właścicielki cukierni "Upiekło mi się!".

Wczoraj (30 stycznia) p.o. prezydenta Tychów Maciej Gramatyka odwiedził zwycięskie zakłady - krawiecki na Starych Tychach, fryzjerski na osiedlu K oraz cukiernię na osiedlu T - i wręczył ich właścicielkom upominki i dyplomy.

W skład jury wchodzili miejski konserwator zabytków, koordynator projektu nowego centrum Tychów oraz naczenik wydziału promocji tyskiego magistratu. Wybór okazał się trudny, dlatego postanowiono przyznać trzy równorzędne nagródy. Wybór każdej z nich uzasadniały inne czynniki - kreatywne podejście do symboliki świątecznej, ciekawe zastosowanie światła lub wykorzystanie do maksimum mało atrakcyjnej lokalizacji.

Świątecznie udekorowana witryna

Może Cię zainteresować:

Strójcie się, tyscy przedsiębiorcy! UM prowadzi konkurs na świąteczną witrynę

Autor: Arkadiusz Korejwo

11/12/2023

Tychy Śródmieście - ulica Dąbrowskiego

Może Cię zainteresować:

UM przyjmuje uwagi do planu zagospodarowania okolic dawnej stacji Tychy Miasto

Autor: Arkadiusz Korejwo

31/01/2024

Bal karnawałowy dla dzieci w Tychach

Może Cię zainteresować:

Ferie w Tychach: bal, sporo sportu i zabawy w design

Autor: Redakcja

28/01/2024