Wjechał hulajnogą w bok samochodu. Został ukarany mandatem

Jak informuje portal 112tychy.pl 22 sierpnia około godziny 9:00 na al. Niepodległości w Tychach doszło do zderzenia hulajnogi z samochodem.

Photo 1591122519484 70428711810d

Jak poinformował portal 112tychy.pl w sobotę 22 sierpnia około godziny 9L00 na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Niepodległości przy skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i hulajnogi.

Na miejsce zdarzenia wezwany został zespół pogotowia ratunkowego oraz patrol Policji. Mężczyzna jadący na hulajnodze elektrycznej usiłował przejechać przez przejście dla pieszych ale najprawdopodobniej nie zauważył nadjeżdżającego pojazdu i uderzył w bok osobowego Audi.

Kierujący hulajnogą ukarany

Trafił on pod opiekę ratowników medycznych. Nie doznał jednak poważniejszych obrażeń. Pracujący na miejscu Policjanci winnym uznali mężczyznę jadącego na hulajnodze i ukarali go mandatem. Przez około godzinę w miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu.

Policja przypomina

Przypominamy o nowych regulacjach, które mówią o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych - przypominają policjanci z Tychów.