Wkrótce hokejowe święto w Tychach. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

– Bardzo długo czekaliśmy na ten turniej i mamy nadzieję, że kibice w Polsce też są spragnieni mistrzostw – na konferencji przed Mistrzostwami Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB mówił Krystian Dziubiński, kapitan hokejowej reprezentacji Polski.

fot. UM Tychy
Tychy konferencja przed Mistrzostwami Świata w hokeju

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB będą rozgrywane na Stadionie Zimowym w Tychach od 26 kwietnia do 1 maja 2022 r. Dziś (21 kwietnia) odbyła się konferencja prasowa przed tym turniejem.

Reprezentacja Polski zmierzy się w Tychach kolejno z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Plan Biało-Czerwonych to wygrana i awans na zaplecze hokejowej elity.

- W rankingu światowym jesteśmy sklasyfikowani najwyżej ze wszystkich drużyn biorących udział w turnieju, gramy u siebie, a nasi zawodnicy, począwszy od bramkarza Johna Murray’a, a skończywszy na napastnikach Grzegorzu Pasiucie i Krystianie Dziubińskim, prezentują wysoką jakość – zaznaczył Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

Selekcjoner polskiej reprezentacji liczy, że kibice w Tychach staną się szóstym zawodnikiem i stworzą wspaniałą atmosferę. Ostatnie Mistrzostwa Świata Dywizji IB odbyły się w 2019 roku, wtedy Polacy zajęli drugie miejsce. W ostatnich dwóch latach turnieje były przekładane z powodu pandemii.

– Bardzo długo czekaliśmy na ten turniej i mamy nadzieję, że kibice w Polsce też są spragnieni mistrzostw – mówił Krystian Dziubiński, kapitan polskiej reprezentacji.

Pierwszy taki turniej w Tychach

Województwo śląskie to hokejowo najsilniejszy region w Polsce. Do tej pory imprezy takiej rangi, jak seniorskie Mistrzostwa Świata gościł katowicki Spodek. Po raz pierwszy mistrzowski turniej zagości w Tychach.

– Każde wydarzenie związane z hokejem budzi zainteresowanie tyskich kibiców, dlatego jestem pewien, że przed nami wiele sportowych emocji. Zapraszam na Stadion Zimowy - podkreślił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

– Śląskie stawia na sport, wspiera go i promuje, a sportowa rywalizacja jest nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspiracją dla młodych ludzi i sposobem na aktywne życie. Wierzę, że Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Mężczyzn Dywizji IB zakończą się sukcesem reprezentacji Polski i dostarczą nam wielu sportowych wrażeń – podsumowuje Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Mecze Polaków pokaże na żywo TVP Sport. Bilety na wszystkie spotkania można kupić na platformie eBilet.pl. Na pojedyncze mecze w cenie od 49 zł, a karnety na wszystkie mecze Polaków od 147 zł.

Terminarz Turnieju Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle’a 2

Wtorek, 26 kwietnia

  • Serbia – Japonia, godz. 16:30
  • Polska – Estonia, godz. 20:00

Środa, 27 kwietnia

  • Ukraina - Serbia, godz. 16:30

Czwartek, 28 kwietnia

  • Japonia – Estonia, godz. 16:30
  • Ukraina – Polska, godz. 20:00

Piątek, 29 kwietnia

  • Serbia – Polska, godz. 20:00

Sobota, 30 kwietnia

  • Japonia – Ukraina, godz. 16:30
  • Estonia – Serbia, godz. 20:00

Niedziela, 1 maja

  • Polska – Japonia, godz. 16:30
  • Estonia – Ukraina, godz. 20:00

Jako jeden z pierwszych portali informację o organizacji Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie podał portal NowinyTyskie.pl: Miasto Tychy dołącza do grona gospodarzy Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie