Wraca kino plenerowe w tyskim MCK. Na początek tragikomiczne „Chrzciny”

Kino pod chmurką w ogrodzie przy dawnym „domu harcerza” to jeden z żelaznych punktów letniego programu tyskich wydarzeń kulturalnych. Pierwszy w tym sezonie pokaz to niedawna polska komedia osadzona w realiach stanu wojennego.

materiały promocyjne
Chrzciny 2023 film

Najbogatszy w treści serwis z filmami na najpotężniejszym domowym ekranie nie da nam frajdy, jaką dać może leżak i intrygująca projekcja wśród cichego szumu letniego wieczoru. Idąc tym tropem kadra tyskiego Miejskiego Centrum Kultury zaprasza pod swoją siedzibę.

Prezentowany repertuar ma być wedle zamierzeń jednocześnie ambitny i adekwatny do letniego oglądania w dużym gronie. Podobnie jak większość tego typu inicjatyw, tyski cykl stawia na rozrywkowe kino z wyższej półki - obiegu festiwalowego i/lub kin studyjnych.

Tragikomedia o zakłóconych chrzcinach

W najbliższy piątkowy wieczór prezentowane będą „Chrzciny” z 2022 roku - fabularny debiut reżyserski Jakuba Skoczenia. Akcja tej czarnej, obyczajowej komedii toczy się w grudniu 1981 roku. Marianna (w tej roli Katarzyna Figura) jest gorliwą katoliczka, która postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci.

W czasie, gdy synowie i córki z dużym trudem zjeżdżają się przez zaśnieżony kraj do tatrzańskiej chatki, dochodzi do ogłoszenia stanu wojennego. Zdesperowana kobieta robi wszystko co możliwe, by nie dowiedzieli się o posunięciu generała Jaruzelskiego. Konflikty zarysowane między trójką rodzeństwa oddają problemy i społeczne podziały tamtego czasu.

Początek seansu o godzinie 21; czas trwania filmu to 84 minuty; wstęp na seanse w letnim kinie plenerowym jest wolny.

Dzień dziecka tychy 2023 bukiet talentów 2

Może Cię zainteresować:

Dzień Dziecka 2023 w Tychach: kino, paintball, teatrzyki i futboliści

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/05/2023

Tzuk aktywne parki

Może Cię zainteresować:

Darmowa joga I fitness w tyskich parkach. Znajdzie się też coś dla dzieci

Autor: Arkadiusz Korejwo

29/05/2023

Śląskie miasta w stylu noir

Może Cię zainteresować:

Jedna noc z neonami i władzą ludową na śląskich ulicach. Klimat jak z kina noir i obrazów Edwarda Hoppera

Autor: Marcin Zasada

21/09/2023