Dzień Dziecka 2023 w Tychach: kino, paintball, teatrzyki i futboliści

W tym roku święto swoich podopiecznych - i być może własnego „wewnętrzne dziecko” - będzie okazja celebrować przez cały weekend. Oto najciekawsze wydarzenia rozpisane od 1 do 4 czerwca przez tyskie instytucje publiczne i prywatne.

Dzień Dziecka wypada w różnych krajach w różne dni roku; w Polsce obchodzimy go od 1950 roku do dziś w ten sam dzień, co pozostałe kraje dawnego bloku wschodniego, czyli oczywiście 1 czerwca. Tegoroczna tyska oferta zabaw w placówkach i na świeżym powietrzu rozciąga się jednak na kilka dni.

Tyski Dzień Dziecka 2023 - 1 czerwca

Dla małych fanów teatru rozrywkowo-dydaktyczny Teatr Belfegor (Niepodległości 32) zaprasza o 16:30 na przedstawienie „Cukierku, ty łobuzie!”. Bilety w cenie: 30 zł do nabycia tutaj.


Miejskie Centrum Kultury zorganizuje z kolei o godzinie 16 zabawę na terenach zielonych miejskiego przedszkola nr 17 (Tołstoja 5), w programie której znajdzie się między innymi interaktywny spektakl muzyczny „Warzywne show”, warsztaty „Kreatywne ekomydełka”, animacje dla dzieci czy warsztaty kuglarskie.


Oprócz tego, na godzinę 18 w ogrodzie wilkowyjskiego klubu MCK, (Szkolna 94) wystawiony zostanie muzyczny spektakl „Bukiet talentów” w wykonaniu Teatru Kultureska. Bohaterami są trzy rośliny o światowych temperamentach - polska Stokrotka, ognista hiszpańska Róża i meksykański Kaktus. Obowiązują zapisy telefoniecze )32 227 26 22, 691 770 344) i mailowe (klub@mck.tychy.pl).

Dzieciaki ze sportowym zacięciem zapraszane są na festyn futbolistów o 16 na boisku treningowym Tychy Falcons przy placu Zbawiciela 2 na osiedlu Z1 (okolice kościoła św. Maksymiliana Kolbego). „Sokoły” spotkają się z gośćmi i przygotują dla nich dmuchańce, malowanie twarzy, związane.z futbolem gry i zabawy i kolorowanki. O 18 odbędzie się mecz futbolu flagowego z udziałem rodziców.

Tyski Dzień Dziecka 2023 - 2 czerwca


Rodzicom, którzy nie znajdą w czwartek czasu na frajdy dla dzieci, w piątek klub MCK na Urbanowicach (Przejazdowa 8) przygotował na godzinę 18 spektakl „Na wyspie Tamaru” w wykonaniu Teatru Za Jeden Uśmiech, Jest to baśniowa opowieść o żądnym przygód chłopcu z wioski na tytułowej wyspie, który musi nauczyć się współdziałania, by uratować jej mieszkańców. Obowiązują zapisy: telefoniczne (726 261 375) i mailowe (urbanowice@mck.tychy.pl).

Tyski Dzień Dziecka 2023 - 3 czerwca


Coś dla małych mieszkańców Starych Tychów - i wszystkich miłośników zręczności i magii - zaplanowano w sobotę (3 czerwca) od godziny 15 na boisku SP 1. Pod hasłem „Starotyskie animacje dla dzieci” czekać będą m.in. nauka kuglarskich sztuczek indywidualnie i w parach, zabawy oraz konkurencje z wykorzystaniem cyrkowych rekwizytów. Do tego zręcznościowe gry - w tym magiczna wyspa kuglarska i paintball z użyciem łuków i strzał.

Tyski Dzień Dziecka 2023 z filmem

2 czerwca rusza w Tychach sezon plenerowego kina. Tego dnia o 21 dla dorosłych rozpocznie się pokaz czarnej komedii „Chrzciny” pod główną siedzibą MCK, a dzień później o tej samej porze w Parku Górniczym na osiedlu A dzieci z opiekunami obejrzą „King: mój przyjaciel lew”.

Swoją ofertę przygotowało też tyskie Multikino. Między 1 a 4 czerwca w repertuarze znajdą się przebojowe animacje „Super Mario Bros. Film”, „Spider-Man: poprzez Multiwersum” i nowa wersja disneyowskiej „Małej Syrenki”. 1 czerwca na najmłodszych widzów czekać będzie tam też słodki poczęstunek.

Tzuk aktywne parki

Może Cię zainteresować:

Darmowa joga I fitness w tyskich parkach. Znajdzie się też coś dla dzieci

Autor: Arkadiusz Korejwo

29/05/2023

Silesia incognita

Może Cię zainteresować:

Silesia Incognita 2023. Największy konkurs wiedzy o regionie już 3 czerwca w Muzeum Miejskim w Tychach

Autor: Redakcja

27/05/2023

Swietlikowo mecz charytatywny piłka

Może Cię zainteresować:

Giganci dla Świetlikowa: w niedzielę charytatywny mecz gwiazd na tyskim stadionie

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/05/2023