Wybory w Tychach: Dariusz Wencepel wystartuje na prezydenta

Dariusz Wencepel, miejski radny związany ze stowarzyszeniem Tychy Naszą Nałą Ojczyzną, został zaprezentowany jako jego pretendent do fotela prezydenta. W ich programie przewijają się dobrze znane wątki; objaśniamy, jak Wencepel i spółka odnoszą się do kwestii m.in. szpitala wojewódzkiego, basenu, parkingów czy spalarni na Wilkowyjach.

Dariusz Wencepel i STNMO


.

Program ugrupowania lokalnych społeczników powtarza wiele wątków obecnych w postulatach innych partii - są to tematy, o których od lat mówi „całe miasto”. Wśród jego głównych punktów znajdziemy zatem m.in. budowę upragnionego plenerowego kąpieliska, otwarcie oddziału urazowego w szpitalu wojewódzkim czy wprowadzenie karty mieszkańca.

Deklaracje pokrywają się zatem w dużej mierze z programami innych ugrupowań. Główne rozbieżności pojawiają się w sprawie spalarni na Wilkowyjach (stronnictwo Wencepela podobnie jak PiS i Konfederacja deklaruje tu zdecydowany sprzeciw) i kwestii kąpieliska (STMNO jest za budową basenu, a np. PiS proponuje, że można by wykorzystać któryś z akwenów).

Komitet podczas prezentacji na staroryskim Rybku wysunął łącznie 35 kandydatów do rady miasta, podkreślając swoją niezależność i lokalność.

- Nasze miasto potrzebuje zmiany, potrzebuje radnych społeczników za którymi nie stoi poseł, senator czy marszałek – argumentował Wencepel.

Pozostałe istotne punkty przedstawionego programu to budowa nowych dróg w mieście i parkingów wielopoziomowych przy OW Paprocany, rozwój budownictwa komunalnego, korekty w transporcie zbiorowym oraz w kontrowersyjnym systemie kontroli ruchu ITS.

Mateusz Śmiglewski

Może Cię zainteresować:

32-letni robotnik kandydatem Konfederacji na prezydenta Tychów

Autor: Redakcja

29/02/2024

Maciej gramatyka tychy

Może Cię zainteresować:

Czego oczekują mieszkańcy Tychów? "Przewidywalności i kontynuacji dobrych pomysłów". Maciej Gramatyka o wyborach samorządowych i przyszłości GZM

Autor: Szymon Karpe

29/01/2024

Szymon Hołownia

Może Cię zainteresować:

Hołownia w Tychach. Marszałek Sejmu zaprasza na spotkanie

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/03/2024