32-letni robotnik kandydatem Konfederacji na prezydenta Tychów

Mateusz Śmiglewski, z wykształcenia politolog, a obecnie pracownik produkcyjny w czułowskiej papierni, został zaprezentowany we wtorek (27 lutego) jako kandydat Konfederacji na urząd prezydenta Tychów. Na konferencji jej działacze zaprezentowali też program dla miasta.

Mateusz Śmiglewski

32-letni Śmiglewski po studiach trafił do wydziału spraw obywatelskich tyskiego urzędu miasta i jako księgowy w urzędzie skarbowym - obecnie to pracownik fabryki na Czułowie.

Hasło kampanii lokalnej odnogi narodowo-konserwatywno-liberalnego sojuszu w wyborach samorządowych to "Nowy impuls dla Tychów". Podczas konferencji pod pomnikiem „Żyrafy” klub Konfederacji zaprezentował swój program oraz kandydatów na radnych.

W jego 19 punktach znaleźć można postulaty zgodne z działaniami obecnych władz (budowa centralnego placu, utrzymanie finansowania sportu, trasa rowerowa do Kobióra), krytyczne wobec niej (sprawa wykupu mieszkań z MZBM, zmiany w ITS i zaprzestanie zwężania ulic) oraz własne pomysły (niezależne od gminy targowisko, budowa parkingów wielopoziomowych na Paprocanach, budowa nowego dworca, urazówka w szpitalu Megrez).

Pojawia się też postulat budowy wytęsknionego basenu otwartego, karta mieszkańca i więcej busów na obrzeżach. Konfederacja deklaruje poza tym solidniejsze planowanie przestrzenne i sprzeciw wobec spalarni śmieci na Wilkowyjach i zagęszczaniu zabudowy.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

Maciej gramatyka tychy

Może Cię zainteresować:

Czego oczekują mieszkańcy Tychów? "Przewidywalności i kontynuacji dobrych pomysłów". Maciej Gramatyka o wyborach samorządowych i przyszłości GZM

Autor: Szymon Karpe

29/01/2024

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023

Bogdan Białowąs

Może Cię zainteresować:

Tychy mają nowego p.o. prezydenta. Komisarz Białowąs ma zostać do wyborów w 2024

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/11/2023