X edycja Daisy Days - miejskiej plenerowej imprezy z ikoną Pszczyny w tle

Chcącym rozważyć weekend w dawnej stolicy naszego regionu przedstawiamy program jubileuszowej, dziesiątej edycji pszczyńskich Daisy Days, która rozpocznie się w piątek (19 maja). Tematem przewodnim będą ogrody - pszczyńska starówka zmieni się w wystawę botanicznego kunsztu.
Daisy Days 2023 Pszczyna

Piątek: florystyczne mistrzostwa i otwarcie

Impreza oficjalnie rozpocznie się o godzinie 17 na rynku, jednak już od 9 rano trwał będzie tam kiermasz ogrodniczy połączony z wystawą - od poniedziałku na płycie pszczyńskiego rynku budowane są Ogrody Daisy, składające się z popisowych dzieł lokalnych ogrodników.

Tego poranka w hali przy ulicy Basztowej rozpoczną się także Florystyczne Mistrzostwa Polski, a kiermasz będzie kontynuowany w sobotę i niedzielę. O 20:30 rozpocznie się widowisko muzyczne „Pszczyna na filmowym tle”, natomiast osoby, które zdecydują się zostać dłużej, będą mogły podziwiać świetlne iluminacje ogrodów i placu - one także będzie powtarzana przez trzy dni, zawsze o 21:30.

Sobota: gra miejska i malowanie piaskiem

Następnego dnia miejsce festiwalu wypełni się od godzin przedpołudniowych instrumentalną muzyką. O 13 będzie można wysłuchać wspomnień Doroty Stempowskiej, która swego czasu mieszkała z ikoniczną arystokratką na zamku Książ pod Wałbrzychem - posiadłości rodowej Hochbergów.

Na godzinę 16 zaplanowano start fabularno-historycznej Książęcej Gry Miejskiej. O dwudziestej na rynku zabrzmią piosenki z musicali i operetek, a o godzinie 22 na widzów czekać będzie widowisko plastyczne z użyciem piasku.

Niedziela: konna majówka i społecznicy

W niedzielę osoby zgromadzone na starówce będą o 16 świadkami parady w ramach Majówki Konnej. Odbędą się również prezentacje jeźdźców, konkursy zręcznościowe i powożenia bryczkami czy przejażdżki konne dla dzieci.

Swoje osiągnięcia i działalność zaprezentują w formie warsztatów i zabaw w godzinach 11-17 lokalne organizacje pozarządowe. Muzycznie dzień będzie należał do wokalistów oraz rockowego cover bandu z USA.

Swietlikowo mecz charytatywny piłka

Może Cię zainteresować:

Giganci dla Świetlikowa: w niedzielę charytatywny mecz gwiazd na tyskim stadionie

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/05/2023