XV Tyskie Dni Literatury. Wystąpią m. in. Mariusz Szczygieł i Maciej Orłoś

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na spotkania z okazji obchodów kolejnych Tyskich Dni Literatury. Na spotkania obowiązują wejściówki.

Facebook Tychy Mediateka
Mediateka Tychy

Już w poniedziałek 4 października rozpoczną się XV Tyskie Dni Literatury, które są prowadzone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach.

Jak wziąć udział?

Na spotkania obowiązują wejściówki, które można odebrać w Dziale Muzycznym w Bibliotece Głównej przy al. Piłsudskiego 16.

– Na spotkanie z p. Klebańską zaprosimy (mailowo) zorganizowane grupy wczesnoszkolne i przedszkolne. Na biblioterapię z p. Przydatek zaprosimy (mailowo) nauczycieli i bibliotekarzy – informują organizatorzy.

Goście XV Tyskich Dni Literatury

 • 4 października, godzina 18:00 – Mariusz Szczygieł (Laureat Europejskiej Nagrody Książkowej za „Gottland”, Nagrody Literackiej Nike za „Nie ma” i wielu innych. Prywatnie miłośnik i znawca kultury Czech).
  Prowadzenie: Agnieszka Strzemińska
 • 5 października, godzina 10:00 – Izabella Klebańska (Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Pisze scenariusze programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Jest autorką książek o tajemnicach świata nut, dźwięków i instrumentów, które pomagają jej przybliżać i tłumaczyć najmłodszym muzykę).
 • 5 października, godzina 18:00 – Maciej Orłoś (Przez 25 lat prowadził program informacyjny Teleexpress. Współpracował z TVP, Wirtualną Polską, Radiem ZET i Radiem Spacja. Obecnie prowadzi audycje w Radiu Nowy Świat. W swoim dorobku artystycznym ma role filmowe i dubbingowe oraz książki dla dzieci i dorosłych).
  Prowadzenie: Marcin Michrowski
 • 6 października, godzina 18:00 – Andrzej Sikorowski (Karierę rozpoczął od zdobycia laurów na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1970 roku. Następnie współpracował z grupą „Pod Budą”. Od tamtej pory koncertuje i nagrywa płyty, skomponował muzykę do ponad 20 filmów animowanych. Pisze teksty piosenek, felietony. Jest autorem audycji „Muzyczna plotka”).
  Prowadzenie: Marcin Michrowski
 • 7 października, godzina 18:00 – Edyta Jungowska (Aktorka teatralna. Publiczność na ją z ról serialowych m. in. „Na dobre i na złe” i dubbingowych. Od 2010 roku prowadzi wydawnictwo „Jung-off-ska”, które wydaje audiobooki oraz książki dla młodszych czytelników).
  Prowadzenie: Marcin Michrowski
 • 8 października, godzina 10:00 – Alina Przydatek (Autorka książek dla dzieci. Stara się rozmiłować najmłodszych w czytaniu. Wspiera rodziców i nauczycieli, pokazując im, jak zostać przewodnikiem malucha w świecie bajki).
 • 8 października, godzina 18:00 – Jacek Komuda (Historyk i pisarz. Autor powieści i opowiadań historycznych. Podczas spotkania autorowi będzie towarzyszył aktor – Piotr Zawadzki).
  Prowadzenie: Dorota Prynda