XVI Tyskie Dni Literatury: kalendarz spotkań z autorami, cz. 2

W piątek i poniedziałek gośćmi poświęconego literaturze dla dorosłych bloku spotkań z autorami XVI Tyskich Dni Literatury gośćmi będą prozaik i publicysta Ziemowit Szczerek oraz Konrad Imiela. Spotkania odbędą się w bibliotecznej części Mediateki; wstęp wolny.

W dniach 16-23 października odbywa się kolejna edyctyskiego święta słowa pisanego. Porankami odbywają się głównie spotkania poświęcone literaturze dla dzieci, natomiast wieczory (wszystkie spotkania o godzinie 18) to czas spotkań z autorami poczytnych powieści, znanymi autorami tekstów piosenek, dziennikarzami czy poetami. W tegorocznej edycji miłośnicy mogli już porozmawiać m.in. z Jakubem Małeckim i Magdą Umer.

20 października - Ziemowit Szczerek

Ziemowit Szczerek to pasjonat i ekspert od spraw Europy Środkowo-Wschodniej, wzięty prozaik oraz felietonista (m.in. „Polityka”, która nagrodziła go też jednym ze swych Paszportów, czy „Gazeta Wyborcza”). W swojej twórczości zwraca z niemałą dozą puczucia humoru uwqgę na absurdy życia społeczeństw naszego regionu - dał się poznać m.in. z takich pozycji, jak zbiór „zmyślonych” reportaży z Ukrainy „Przyjdzie Mordor i nas zje” czy „Rzeczpospolita zwycięska. Alternatywna historia Polski”.

Dopóki są miejsca, do których mogę i lubię chodzić, dopóty jest okej. Ja stoję z boku i patrzę, jak się świat zmienia. I dopóki w ramach tych zmian będzie miejsce dla mnie i nikt mnie nie będzie do niczego zmuszał, to nie zamierzam się rzucać - tłumaczy swoją filozofię autor.

23 października - Konrad Imiela

W poniedziałek - ostatni dzień tegorocznych Tyskich Dni Literatury - w Mediatece zawita aktor, tekściarz, kompozytor i dyrektor wrocławskiego teatru muzycznego Capitol - Konrad imiela. Podobnie jak goszcząca niedawno na TDF Magda Umer, jest to jeden z największych „wyjadaczy” w świecie polskiej piosenki aktorskiej - przez lata przewodził słynnemu wrocławskiemu przeglądowi poświęconemu tejże.

Jestem aktorem, opowiadam historie wymyślonych postaci, przebieram się za nie. Na koncertach opowiadam o pewnym czterdziestoparolatku w wielkim mieście, w Europie. W pewnych okolicznościach, w pewnym wieku, przeżywamy podobne rozterki i emocje - rozważa artysta.

Tyskie Dni Literatury organizuje ze środków gminy Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach.

Mural z Maruą Curie-Skłodowską w trakcie powstawania

Może Cię zainteresować:

Na tyskiej szkole powstaje nietypowy mural z Marią Curie-Skłodowską

Autor: Arkadiusz Korejwo

18/10/2023

"Ogromny" (2018)

Może Cię zainteresować:

Nowy cykl filmowy w Andromedzie! Otwarte środy z francuskim kinem

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/10/2023

Mediateka Tychy

Może Cię zainteresować:

XVI Tyskie Dni Literatury: kalendarz spotkań z autorami, cz. 1

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/10/2023

czytaj więcej:

Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk do dyspozycji fanów w tyskiej bibliotece

Michał "Misiek" Koterski

Misiek Koterski na spotkaniu autorskim w tyskiej Mediatece

Mediatteka w Tychach

"Captain Who" - musical w tawernie pełna męskich brudów

Serwus madonna logos fest 1

"Serwus Madonna" na otwarcie dziesiątego LOGOS Fest

Baranovski

Świetne sobotnie koncerty w Tychach

śląska jesień gitarowa 2022 15

Śląska Jesień Gitarowa 2022 - podsumowanie

2017 Mediateka zewnatrz09

Pokaz filmu dokumentalnego „Immortal Kombat”