Nowy cykl filmowy w Andromedzie! Otwarte środy z francuskim kinem

Tyski Teatr Mały wraz z katowicką filią stowarzyszenia Alliance Francaise zaprasza jutro (18 października) na inauguracyjny pokaz w nowym cyklu prezentującym kinematografię Francji. Na początek współczesna komedia „Ogromny” - wstęp wolny.

"Ogromny" (2018)

W nowym cyklu z udziałem katowickiego ośrodka kultury francuskiej raz w miesiącu w środy sala na pierwszym piętrze dawnej siedziby kultowego kina ma przybliżać gościom współczesne filmy z kraju braci Lumiere. Wprowadzenie do pierwszego spotkania poprowadzi dyrektorka Alliance Francaise Katowice – Anne-Sophie Basta, Francuzka od 21 lat mieszkająca w Polsce.

Film z 2o18 roku w reżyserii Sophie Letourneur opowiada o parze, którą stanowią całkowicie poświęcona swojej profesji pianistka Claire oraz jej agent Frédéric - wierny towarzysz życia dbający o prozaiczne życiowe sprawy. Zgodzili się oni przed laty, że nie będą mieli dzieci - jednak czterdziestoletniego Frederica „bierze” coraz mocniej rodzicielski zew. Nie przyznając nic Claire, wymyśla za jej plecami intrygę, jak spłodzić z nią potomstwo. Claire zachodzi wreszcie ciążę, a Frédéric staje się z tego powodu…kapryśny.

Początek seansu o godzinie 18; wstęp wolny.

Mediateka Tychy

Może Cię zainteresować:

XVI Tyskie Dni Literatury: kalendarz spotkań z autorami, cz. 1

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/10/2023

Wojciech Siudmak

Może Cię zainteresować:

Poza horyzonty wyobraźni. Wystawa legendy fantastyki w Tichauer Art Gallery

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/10/2023

Tychy z lotu ptaka

Może Cię zainteresować:

Mamy już tyski budżet obywatelski na 2024 rok. Oto najciekawsze projekty

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/10/2023