Zagłębiak zagra rocka na tyskim fortepianie plenerowym w niedzielę 23 lipca

Pianista Łukasz Szubski to kolejny artysta zaangażowany przez tyskie MCK w cyklu lubianych przez mieszkańców koncertów na szlachetnym instrumencie ustawionym w popularnym miejscu spotkań - placu Baczyńskiego.

MCK Tychy
Łukasz szubski

Muzyk pochodzi z nieodległej Dąbrowy Górniczej; na fortepianie gra już od szóstego roku życia. dopingowany przez muzykalną rodzinę. Sympatyczny zagłębiak nie zna więc w zasadzie życia bez fortepianu - czymże innym miałby się więc zajmować?

To chyba najistotniejsze [by] pokochać muzykę (…) Fortepian nie ma granic, to jest jego piękno - mówi Łukasz Szubski o swojej pasji.

Jako rasowy pianista Szubski jest rozkochany w muzyce klasycznej, gra której stawia nigdy niekończące się wyzwania i możliwości artystycznej wypowiedzi. Jednak zapowiedziany na niedzielę (23 lipca) program składa się z coverów popularnych brzmień – artysta ma słabość do klasycznego rocka i aranżowania kawałków tak gigantów gatunku - Metallici, Nirvany, Queen, Guns N’Roses, AC/DC czy Deep Purple - jak i też np. Alternatywno-metalowego System Of A Down. Poza muzyką na gitary elektryczne w repertuarze znajdą się też hity z innych nurtów muzyki rozrywkowej.

Koncert na placu rozpocznie się o godzinie 17; organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023

Natalka Diakończyk

Może Cię zainteresować:

Rodzice Natalki z Tychów proszą o pomoc. Niemowlęciu grozi amputacja

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/07/2023

Edukacji 11 tychy 1

Może Cię zainteresować:

Gra miejska z tyskimi społecznikami 27 lipca. Edukacyjna zabawa z nagrodami

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/07/2023