Zwiedzanie Stadionu Miejskiego Tychy i Tyskiej Galerii Sportu dla najmłodszych z tłumaczeniem ukraińskim

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza najmłodszych na zwiedzanie stadionu i Tyskiej Galerii Sportu z tłumaczeniem ukraińskim. Wydarzenie jest organizowane z myślą o przebywających w Tychach i okolicznych miejscowościach dzieciach z Ukrainy.

fot. Muzeum Miejskie Tychy
Stadion Miejski w Tychach

Polskę i Ukrainę oprócz wspólnej historii łączy również sport. 10 lat temu oba kraje wspólnie i z sukcesem zorganizowały mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Piłkarzem Dynama Kijów jest reprezentant Polski Tomasz Kędziora. W polskich klubach gra wielu sportowców z Ukrainy. Tak jest również w Tychach. Hokeista Andrij Michnow z Kijowa w 2019 roku został z zespołem GKS Tychy mistrzem Polski, a w 2018 roku zdobył Superpuchar Polski. Piłkarz Stepan Hirśkyj z Lwowa w 2016 roku strzelił dla GKS–u Tychy zwycięskiego gola w meczu ze Stalą Mielec, który dał naszej drużynie awans do I ligi.

– Wspólnie obejrzymy wystawę stałą Tyskiej Galerii Sportu i zwiedzimy stadion - jeden z najładniejszych obiektów piłkarskich w Polsce. Czeka też seans filmowy, a także zajęcia plastyczne –informują organizatorzy.

Szczegóły spotkania na stadionie w Tychach

Podczas spotkania w Tyskiej Galerii Sportu, która znajduje się na pięknym Stadionie Miejskim, organizatorzy z pomocą tłumaczki opowiedzą o sporcie w Polsce oraz w Tychach i sławnych sportowcach, którzy pochodzą z naszego miasta. Organizatorzy także chętnie posłuchają o sportowych zainteresowaniach, ulubionych drużynach oraz zawodniczkach i zawodnikach najmłodszych uczestników. Dodatkowo podpowiedzą, gdzie w Tychach można znaleźć miejsca do uprawiania sportu, do spacerów i sportowych zabaw.

  • data: 2 kwietnia (sobota) i 3 kwietnia 2022 (niedziela), godz. 11.00–12.00
  • miejsce: Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7
  • prowadzą: Kamil Hajduk i Piotr Zawadzki
  • zapisy: + 48 515 717 430 (także SMSem, podając datę i liczbę osób, np.: 2.04/2), k.hajduk@tgs.tychy.pl
  • wstęp wolny

Organizatorzy dodają, że istnieje możliwość zorganizowania zajęć w innych terminach, po wcześniejszym zgłoszeniu.