21-latek z Tychów pędził autem 178 km/h, mając za nic trudne warunki jazdy - śnieg i deszcz

Aż w sumie 5,5 tysiąca złotych mandatów i 15 punktów karnych zarobił młody kierowca z Tychów, który rozbijał się po drodze DK1 w powiecie cieszyńskim.

Śląska Policja
Kontrola drogowa (zdjęcie ilustracyjne)

W środę 21 grudnia 2022 r. po godzinie 20 policjanci pszczyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę hyundaia coupe, który pędził krajową jedynką blisko 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h.

- Przy panujących bardzo zmiennych warunkach pogodowych zachowanie kierowcy było skrajnie nieodpowiedzialne - mówią cieszyńscy policjanci.

Ponadto przeprowadzona przez mundurowych kontrola stanu technicznego pojazdu wykazała, że światła zewnętrzne samochodu były niesprawne. Kara była dotkliwa. Stróże prawa nałożyli na kierującego mandaty w łącznej wysokości 5,5 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych.

- Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń - dodają policjanci.

- Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. Jednak w dalszym ciągu niestety nie brakuje kierowców, którzy drogi publiczne traktują jak tor wyścigowy - podsumowują stróże prawa.

Ciężarówka TIR kolizja

Może Cię zainteresować:

Powiat mikołowski: ciężarówka wbiła się w ścianę budynku. Kierowca stracił panowanie na zaśnieżonej drodze

Autor: Redakcja

16/12/2022

Straż miejska tychy akumulator

Może Cię zainteresować:

Pomocy w odpaleniu auta w mrozy mogą udzielić strażnicy miejscy. Apelują jednak, by nie nadużywać tej opcji

Autor: Redakcja

12/12/2022