32. Finał WOŚP w Tychach. Atrakcje niedzieli na Baczyńskiego

W niedzielę (28 stycznia) w całej Polsce odbędzie się największa cykliczna impreza dobroczynna - kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Tychach zabawa potrwa od 10 rano do wczesnych godzin wieczornych, tradycyjnie skupiając się na placu Baczyńskiego.

Wośp


Na popularnym placu w "najgorętszy dzień stycznia" pojawi się balia z lodem, sauna i jacuzzi, a grupa morsów Tyskie Sinice urządzi dzieciakom zwariowaną dyskotekę. Naturalnie na stoiskach będzie też czego posmakować - pojawią się grille, zupy, ciasta i różne smakołyki. Wziąć będzie można udział w loterii fantowej w formie koła fortuny, pokazy szkolenia psów. Jedną z bardziej osobliwych atrakcji będą walki grupy rekonstrukcyjnej z użyciem starodawnego oręża.

Nie zabraknie też atrakcji motoryzacyjnych - wiekowych aut, które zgromadzi znana z podobnych akcji grupa Tyski Ruch Klasyków, oraz terenówek ekipy Piaskownica 4x4. Serafin Racing Team wystawi dla ciekawskich wóz sportowy i campera, a fani jednośladów pobawią się z załogą MotoFan.pl. Pojawi się też strzelnica ASG, a swoje „zabawki” wystawią również strażacy, którzy pokażą też techniki tatownictwa.

O godzinie 15 do wspólnego tańca zaprosi studio Stageart; wśród tanecznych atrakcji pojawi się też taniec brzucha. Wewnątrz Pasażu Kultury Andromeda znajdzie się miejsce na - między innymi - fotobudkę, strefę gier i zabaw, stoiska kosmetologiczne i tlenoterapii, roboty czy stół warsztatowy do rękodzieła.

Plenerowy tyski finał zakończy się o 20 światełkiem do nieba z udziałem sztukmistrzów z teatru ognia Inferis.

32. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - cel zbiórki

Coroczny charytatywny maraton fundacji Jerzego Owsiaka liczy w tym roku na zebranie podobnej kwoty co rok temu - czyli około ćwierć miliarda złotych; właściwie corocznie pada jednak kolejny rekord kwesty, więc bardzo prowdopodobne że stanie się tak i tym razem. Tegoroczne hasło to „Płuca po pandemii” - pieniądze zasilą oddziały pulmonologiczne w sprzęt do diagnostyki obrazowej, badań endoskopowych oraz służący do rehabilitacji.

Zespół Leepy

Może Cię zainteresować:

32. finał WOŚP w Tychach - część klubowa w Undergroundzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

26/01/2024

Festiwal Port Pieśni Pracy

Może Cię zainteresować:

Pubowa rozgrzewka z tyskim posłem, czyli szanty pod Browarem Książęcym

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/01/2024

"Córki króla Leara"

Może Cię zainteresować:

Teatr Mały też gra dla WOŚP. „Córki króla Leara” w tyskiej Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/01/2024