„40% do miłości” - premiera spektaklu-eksperymentu w Andromedzie

W ten piątek (13 października) w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się premiera nowego spektaklu Aleksandry Respondek podejmujące temat miłości do kieliszka, w którym kluczowe będzie uczestnictwo widowni. Sztuka zostanie odegraną także następnego dnia - wstęp na oba wydarzenia

jest bezpłatny.

Teatr Mały Tychy
"40% do miłości"

Spektakl „40% do miłości” opowiada historię kilku bohaterów uwikłanych w trudną relację z alkoholem. Jego akcja skupia się na motywacjach nadużywania go przez bohaterów, którzy jeszcze nie zdają sobie sprawy ze swojego problemu; ten motyw przewodni będzie wpleciony we współczesne scenki rodzajowe z napojami wyskokowymi w „roli głównej”. Całości dopełni muzyka wykonywana na żywo.

"...i co Wy na to, drodzy Państwo?"

Widowisko teatralne wykorzystuje metodę „teatru forum” brazylijczyka Augusto Boala - jest to swoisty eksperyment społeczny, w którym widzowie proszeni są o Interwencjie z udziałem moderatora nazywanego jokerem. Wyrażając swoje zdanie na temat działań bohaterów w konfliktowej sytuacji dokonują oni analizy problemów, które mogą być im bliskie lub znajome.

Być może będzie miał odwagę, aby o tym powiedzieć. Być może tylko o tym pomyśli. Niezależnie od formy zderzenia z prawdą, mamy nadzieję, że ona wybrzmi, gdzieś między kolejnymi rzędami krzeseł na widowni… - piszą autorzy.


Teatr Mały zaprasza na przedstawienie w Andromedzie w piątek (premiera) i sobotę o godzinie 18. Wstęp wolny.

Manifestacja "Solidarności"

Może Cię zainteresować:

„Śląska Duszo Solidarności” - piątkowy koncert ku czci walk o wolność

Autor: Arkadiusz Korejwo

11/10/2023

Tychy z lotu ptaka

Może Cię zainteresować:

Mamy już tyski budżet obywatelski na 2024 rok. Oto najciekawsze projekty

Autor: Arkadiusz Korejwo

10/10/2023