„Śląska Duszo Solidarności” - piątkowy koncert ku czci walk o wolność

Zajmująca się krzewieniem historii w nowoczesny sposób fundacja Towarzystwo Projektów Edukacyjnych organizuje w piątek (13 października) w tyskiej Mediatece bezpłatny koncert „Śląska Duszo Solidarności!”, który ma poprzez piosenkę przybliżyć młodzieży i innym zainteresowanym wolnościowe tradycje naszego regionu.
Manifestacja "Solidarności"

Weekend, w którym odbędą się wybory parlamentarne postrzegane jako najważniejsze w historii III RP i decydujące o dalszym kształcie państwa i społeczeństwa, w Tychach rozpocznie się od koncertu nawiązującego do śląskiego wkładu w budowę ruchu, który rozłożył reżim uchodzący za niezatapialny - mowa oczywiście o NSZZ Solidarność.

Jednak nie tylko "S" zapisała chwalebne karty w historii obywatelskiego oporu i walk o wolność na Górnym Śląsku. Artyści, którzy na zaproszenie edukacyjnej fundacji wyjdą w piątek o 19 w auli tyskiej Mediateki, przybliżą historię i ducha lat walk o swobodę myśli i czynu; koncert jest częścią projektu „Śląsk w walce o wolna Polskę”.

Wszyscy zainteresowani historią naszego kraju będą mieli okazję poznać niezwykłe wydarzenia, które miały miejsce na tych ziemiach, zarówno w czasach dawnych, jak i współczesnych - tłumaczą organizatorzy.

Widowisko pod dyrekcją muzyka sceny alternatywnej Darka "Maleo" Malejonka zapowiadany jest jako żywa lekcja historii i emocjonująca podróż przez historię poprzez piosenki we współczesnej aranżacji. Na scenie obok Maleo wystąpią Siostry Melosik, Marika, Mona, T.etno, Tomasz Mackiewicz i Kacper Popek. Szczególnie zachęcani do uczestnictwa są uczniowie podstawówek i szkół średnich.

Wstęp na wydarzenie jest wolny - aby wziąć udział, należy jednak odebrać darmowe wejściówki w Pasażu Kultury Andromeda.

Tyski Hub Zielonej Gospodarki - wizualizacja

Może Cię zainteresować:

Poznaliśmy projekt eko-centrum biznesowego między Mediateką a halą sportową

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/10/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023